reklama

Beta Steam dla Linuksa otwarta dla wszystkich z Ubuntu 12.04

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zakończyły się zamknięte testy usługi Steam w wydaniu na Linuksa i oto już każdy korzystający z Ubuntu 12.04 może sprawdzić, co w tej chwili oferuje mu w becie firma Valve. Na chwilę obecną to jedyna oficjalnie obsługiwana dystrybucja, aczkolwiek naturalnie brane są pod uwagę inne w przyszłości. Instrukcje, jak zabrać się do instalacji odpowiedniego klienta, a także zaktualizować sterowniki karty graficznej, znajdziecie w internetowym poradniku.

W linuksowym katalogu Steam obecnie znajduje się 39 pozycji, w tym Serious Sam 3: BFE, Trine 2, Amnesia: Mroczny Obłęd, Penumbry czy oczywiście darmowe Team Fortress 2. Wszelkie problemy z działaniem klienta należy zgłaszać na GitHubie — dotychczasowe forum testerów traci na znaczeniu, jeżeli chodzi o komunikację z Valve, chociaż nie zostaje zapomniane. Rzecz jasna warto też śledzić profil linuksowej społeczności na Steam, gdzie na bieżąco pojawiają się ważne informacje. Orientacyjnego nawet terminu wyjścia klienta z bety jeszcze nie ujawniono.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić