r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Beta Steam dla Linuksa otwarta dla wszystkich z Ubuntu 12.04

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zakończyły się zamknięte testy usługi Steam w wydaniu na Linuksa i oto już każdy korzystający z Ubuntu 12.04 może sprawdzić, co w tej chwili oferuje mu w becie firma Valve. Na chwilę obecną to jedyna oficjalnie obsługiwana dystrybucja, aczkolwiek naturalnie brane są pod uwagę inne w przyszłości. Instrukcje, jak zabrać się do instalacji odpowiedniego klienta, a także zaktualizować sterowniki karty graficznej, znajdziecie w internetowym poradniku.

W linuksowym katalogu Steam obecnie znajduje się 39 pozycji, w tym Serious Sam 3: BFE, Trine 2, Amnesia: Mroczny Obłęd, Penumbry czy oczywiście darmowe Team Fortress 2. Wszelkie problemy z działaniem klienta należy zgłaszać na GitHubie — dotychczasowe forum testerów traci na znaczeniu, jeżeli chodzi o komunikację z Valve, chociaż nie zostaje zapomniane. Rzecz jasna warto też śledzić profil linuksowej społeczności na Steam, gdzie na bieżąco pojawiają się ważne informacje. Orientacyjnego nawet terminu wyjścia klienta z bety jeszcze nie ujawniono.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.