Jagged Alliance 1 w wersji Gold dostępne w Steam dla Linuksa

Jagged Alliance 1 w wersji Gold dostępne w Steam dla Linuksa
Redakcja

26.04.2014 08:10, aktual.: 26.04.2014 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fanów serii gier strategicznych Jagged Alliance korzystających z systemu operacyjnego Linux powinna ucieszyć pewna informacja - pierwsza część serii właśnie pojawiła się w sieci Steam również dla tego systemu. Pakiet oprócz podstawki obejmuje także dodatek Deadly Games. Gra wydana w 1994 roku, pomimo wielu lat, nadal ma swoich wiernych fanów. Cena to 9,99 euro, niemniej sentymentalizm nie ma swojej ceny. Wymaga ona do działania minimum Ubuntu 10.10, karty graficznej 3D z obsługą OpenGL, a także 1,2 GB wolnego miejsca na dysku. Co możemy natomiast powiedzieć o samej grze?

Obraz

Jagged Alliance jest doskonałym przykładem klasyki gier strategicznych. Miejsce akcji, Metavira, to niewielka tropikalna wyspa, zamieszkana przez tubylców. Na początku 1952 roku przeprowadzano tam próby atomowe. Po kilkunastu latach Brenda i Jack, dwójka uzdolnionych naukowców, odkrywają, że żywica z drzew porastających Metavirę ma niezwykłe właściwości - z powodzeniem może zostać użyta do produkcji wielu bardzo dobrych lekarstw. Oczywiście nie zabrakło też czarnego charakteru - przez interwencję Lukasa Santino, jednego z uczestników wyprawy badawczej, na wyspie powstaje ośrodek naukowy innej korporacji. Po pewnym czasie pojawiają się także żołnierze, a działania Brendy zostają całkowicie zablokowane. Lukas przejmuje władzę nad wyspą i rozpoczyna eksploatację. Jack i Brenda jednak nie poddają się - wynajmują osobę, który ma skompletować grupę najemników i odbić wyspę. Tą osobą jest oczywiście gracz.

System poruszania się i walki oparto na tym, który mogliśmy podziwiać w X-COM - gra jest turowa, w każdej turze poruszamy się lub wykonujemy inne czynności naszymi podwładnymi. Pod komendą gracza stają najemnicy, nie pracują jednak oni za darmo, więc musimy rozsądnie wydawać początkowy kapitał. Później pieniądze zdobędziemy dzięki niezwykłej żywicy. Każda z postaci ma zupełnie inne cechy, część to np. znakomici strzelcy, inni sanitariusze, a jeszcze inni znają się na materiałach wybuchowych. Dodatkowym czynnikiem są umiejętności każdego najemnika, a także jego charakter - może on lubić lub nienawidzić swoich towarzyszy w oddziale. Postacie posiadają swoje głos i mówią z odpowiednim akcentem, np. Ivan z rosyjskim. Pomimo wielu lat od premiery, gra nadal ma swój urok.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)