Beta Windows Intune 2.0 z nowymi możliwościami

Strona główna Aktualności

O autorze

Windows Intune - dostępna również w Polsce usługa Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi pracująca w chmurze i niewymagająca serwerów infrastrukturalnych - szykuje się do kolejnej odsłony.

Uruchomiono właśnie betatesty nowej wersji Intune, w ramach których po krótkiej rejestracji można bezpłatnie przetestować usługę do centralnego zarządzania maksymalnie dziesięcioma komputerami.

Nowa odsłona Intune pozwala między innymi instalować na zarządzanych komputerach oprogramowanie dystrybuowane z centralnego miejsca w chmurze (w której otrzymuje się na ten cel 2 GB przestrzeni) za pomocą protokołu BITS, co pozwala zoptymalizować wykorzystanie łącza internetowego. Poprawiono mechanizm raportowania o stanie sprzętu, dodano zarządzanie licencjami oprogramowania firm trzecich, a nawigacja po interfejsie doczekała się niewielkiego faceliftingu. Ponadto, dodano nowe mechanizmy zdalnego zarządzania pozostawionymi bez opieki komputerami, a usługa alarmowania o problemach otrzymała możliwość konfiguracji pułapów ważności zdarzeń, które generują powiadomienia administratora. Ostatecznie klient usługi Windows Intune może być integrowany z obrazem systemu i konfigurowany przed instalacją, dzięki czemu wyeliminowano potrzebę połączenia z Internetem podczas jego wdrażania.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję