Nudne wakacje dla smartfonów z Windows Phone, Windows 10 jesienią

Nudne wakacje dla smartfonów z Windows Phone, Windows 10 jesienią

Nudne wakacje dla smartfonów z Windows Phone, Windows 10 jesienią
10.06.2015 21:45, aktualizacja: 10.06.2015 22:07

Nie możecie się doczekać dokładnego przetestowania aplikacji uniwersalnych dla Windows 10? Niestety będziecie musieli trochę poczekać, najnowsze okienka w wersji dla smartfonów zostaną przekazane partnerom OEM pod koniec września lub na początku października. Nie oznacza to, że wówczas otrzymamy aktualizację. Możliwe, że będziemy musieli jeszcze poczekać

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Windows 10 w wersji przeznaczonej na komputery zadebiutuje już 29 lipca. W związku z tym do pojawienia się stabilnej wersji pozostały niecałe dwa miesiące i patrząc na ostatnie kompilacje wyraźnie widać, że prace zmierzają ku końcowi. Mogłoby się wydawać, że mobilna wersja nowego systemu operacyjnego Microsoftu pojawi się tuż po wydaniu edycji na komputery. Jednak najnowsze informacje świadczą, że poczekamy trochę dłużej.

Obraz

Według ostatniego przecieku Windows 10 Mobile w wersji stabilnej zostanie przekazany partnerom OEM pod koniec trzeciego kwartału tego roku. Możliwe, że będzie to późny wrzesień. Nie wszyscy wierzą, że firmie z Redmond uda się ukończyć prace we wrześniu i twierdzą, że nową edycję mobilnych okienek zobaczymy na początku października.

Z pewnością wielu użytkowników Windows Phone 8.1 chciałoby zobaczyć aktualizację jak najszybciej. W końcu nowy system przeniesie sporo wyczekiwanych zmian, w tym między innymi świetnie się zapowiadające aplikacje uniwersalne. Jednak obecne, testowe wersje Windows 10 Mobile nadal sprawiają sporo kłopotów i nie nadają się do pracy. Wyraźnie więc widać, że Microsoft musi włożyć jeszcze sporo pracy, aby doprowadzić mobilne kafelki do wersji stabilnej. Nie może sobie pozwolić na wydanie niedopracowanego produktu w momencie, gdy rynek należy do Androida. Nowy system musi działać perfekcyjnie, dopiero wówczas może zainteresować klientów.

Kilka dodatkowych miesięcy pozwoli również Microsoftowi na wypełnienie sklepu aplikacjami uniwersalnymi. Bogata baza aplikacji z pewnością pomoże Windows 10 Mobile na początku i może przyciągnąć nowych użytkowników. Przypominamy, że nową wersją otrzymają wszystkie urządzenia działające pod kontrolą Windows Phone 8.1, nawet modele z 512 MB RAM. Chociaż użytkownicy tańszych modeli będą musieli pogodzić się z narzuconymi ograniczeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)