Bezpłatne szkolenia on-line z Microsoft Office 2003

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział firmy Microsoft udostępnił na swojej witrynie Akademia Umiejętności Komputerowych bezpłatne szkolenia i prezentacje na temat aplikacji wchodzących w skład pakietu biurowego Microsoft Office 2003.

Szkolenia mają postać atrakcyjnych w odbiorze demonstracji praktycznych opatrzonych komentarzem lektora (podobnie jak demonstracje w naszym vortalu). Ich tematyka obejmuje wszystkie aplikacje pakietu - edytor tesktów Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program pocztowy Outlook, program do tworzenia prezentacji PowerPoint, narzędzie do składu publikacji Publisher i program bazodanowy Access.

Przykładowo, w ramach szkoleń dla edytora tekstów Word omówione są okienko zadań, ułatwienia pracy, współpraca edytora z programem pocztowym, korespondencja seryjna, recenzje, szablony i dynamiczna wymiana danych. Z kolei w przypadku arkusza kalkulacyjnego Excel przedstawione zostały zagadnienia dla początkujących, wykrywanie błędów, analiza danych, porównanie zawartości, mechanizm czujek, kwerendy sieci Web i bezpieczeństwo pracy. Całość (pomijając marketingowe slogany) prezentuje się dość atrakcyjnie i daje dostęp do wiedzy na temat wielu mniej lub bardziej zaawansowanych funkcji pakietu, które mogą okazać się pomocne w codziennej pracy.

Szkolenia uzupełniają bardziej klasyczne prezentacje (bez możliwości przewijania materiału i komentarzy tekstowych na ekranie), obejmujące swoją tematyką za to dodatkowe aplikacje wchodzące w skład rozwiązania Microsoft Office System (Windows SharePoint Services, OneNote, Infopath, Visio). Niestety tu marketingu jest trochę więcej, więc należy uodpornić się na wszelkie "achy i ochy" ;-) Warto na koniec zwrócić uwagę, że szkolenia i prezentacje nie tylko są bezpłatne, ale co (niestety) rzadko zdarza się w przypadku Microsoftu, dostęp do nich nie wymaga jakiejkolwiek rejestracji czy np. sprawdzania autentyczności.

Szkolenia można bezpłatnie zamówić także na płycie CD. Zainteresowani powinni skontakować się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft w Polsce pod numerem telefonu 0 801 308 801 lub 022 594 19 99. Oferta ważna jest do wyczerpania zapasów.

© dobreprogramy
s