Bill Gates nagrodził wytrwałość polskiego rolkarza

Strona główna Aktualności

O autorze

Bill Gates spotkał się dziś z Krzysztofem Dzienniakiem, który w 2004 r. w ciągu 100 dni samotnie przejechał na rolkach dystans 5600 km, pokonując 11 stanów Ameryki, aby osobiście zwrócić się do twórcy Microsoft Corporation o wsparcie dla dwóch chorych dziewczynek z Polski.

Dzienniak podzielił się wrażeniami z tej niełatwej i pełnej wyzwań wyprawy na rolkach, która przebiegała przez jedenaście stanów, od wschodniego do zachodniego wybrzeża USA. Szef Microsoft wyraził podziw i uznanie oraz pogratulował Polakowi determinacji i wytrwałości w dążeniu do realizacji celu, jakim było zdobycie środków na leczenie dla dwóch dziewczynek - 7-letniej Moniki z Garwolina i 11-letniej Patrycji z Warszawy.

Metą 100-dniowej podróży rolkarza była siedziba Microsoft Corporation w Redmond. Niestety - jak poinformował Microsoft - kiedy Krzysztof Dzienniak dotarł do Redmond, szef Microsoftu przebywał poza firmą. Jednak Bill Gates, poruszony poświęceniem wytrwałego Polaka, postanowił wesprzeć finansowo konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, współpracującego z polskim oddziałem Microsoft. Za pośrednictwem Stowarzyszenia pieniądze trafiły następnie do potrzebujących dziewczynek. Bill Gates, mając w pamięci i doceniając tę spektakularną i ciężką próbę znalezienia pomocy dla chorych dzieci, jaką podjął Krzysztof Dzienniak, postanowił osobiście spotkać dzielnego rolkarza podczas swojej krótkiej wizyty w Polsce.

© dobreprogramy
s