BitDefender 9 po polsku już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad 3 miesiącach od premiery 9. generacji programów antywirusowych BitDefender dostępne są już polskie wersje edycji Standard i Professional.

W skład rodziny produktów wchodzą BitDefender 9 Standard, BitDefender 9 Professional i (od niedawna) BitDefender 9 Internet Security. Pierwszy z nich to klasyczny program antywirusowy o standardowych wśród tego typu programów możliwościach ale dość niskich wymaganiach systemowych - co znajduje uznanie wśród posiadaczy starszego sprzętu. Drugi produkt, dzięki rozbudowanej funkcjonalności obejmującej nie tylko sam program antywirusowy ale też zaporę sieciową (firewall) i moduł antyspamowy jest w zasadzie pakietem zabezpieczającym. Oba programy są teraz dostępne w pełni spolonizowanych wersjach, wraz z instrukcją w języku polskim.

Ostatni z rodziny, rozbudowany pakiet zabezpieczający BitDefender 9 Internet Security, został wprowadzony do oferty później, bo po dwóch dwóch miesiącach od premiery edycji Standard i Professional. BitDefender 9 Internet Security został wzbogacony w stosunku do odmiany Professional o zaporę sieciową o zwiększonej funkcjonalności (m.in. o tryb Stealth Mode tj. możliwość takiego skonfigurowania firewalla aby komputer był "niewidoczny" z zewnątrz), a także ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) i funkcje kontroli rodzicielskiej. Niestety, za sprawą późniejszej, niż edycje Standard i Professional premiery, produkt ten nie jest jeszcze spolonizowany.

Przypomnijmy, że spośród nowych funkcji wersji 9 BitDefendera na wyróżnienie zasługuje technologia HiVE (Heuristic in Virtual Environment), która potrafi w emulowanym, wirtualnym środowisku weryfikować, czy zachowanie danego fragmentu oprogramowania wskazuje na istnienie złośliwego kodu. Pomaga to chronić komputer przed takimi rodzajami wirusów, których sygnatur nie ma jeszcze w bazie programu. Oprócz tego wśród nowych funkcji skanera znajdują się sprawdzanie wychodzącej poczty elektronicznej, detektor phishingu (podszywania się poprzez spreparowane wiadomości e-mail), czy szczegółowy dziennik zdarzeń programu i cogodzinne aktualizacje.

Jak poinformowała nas firma NetSecure - autoryzowany przedstawiciel producenta w Polsce, ceny polskojęzycznych wersji wynoszą równowartość 29,95 USD + 22% podatku VAT za edycję Standard, i 44,95 USD + 22% podatku VAT za edycję Professional. Odnowienie licencji to równowartość odpowiednio 14,98 USD i 22,48 USD + 22% podatku VAT. Warto zaznaczyć, że posiadacze aktualnych licencje na poprzednie wersje programów, mogą je za darmo zaktualizować do nowej wersji bez konieczności wykupywania aktualizacji.

Polskojęzyczne wersje testowe programów BitDefender 9 Standard i BitDefender 9 Professional można pobrać w odpowiednich podkategoriach działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo

© dobreprogramy
s