reklama

BlackBerry Motion: kolejny smartfon z jeżynką bez fizycznej klawiatury

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Nowe smartfony BlackBerry niewiele mają wspólnego ze swoimi poprzednikami. Przykładem jest nowy model Motion, którego zdjęcie właśnie wyciekło do Internetu. Jedynym elementem na pierwszy rzut oka świadczącym, że mamy do czynienia ze smartfonem BlackBerry, jest logo na obudowie.

Za przeciek odpowiada Evan Blass, który z wykorzystaniem swojego konta na Twitterze dostarczył już wielu sprawdzonych informacji. W związku z tym opublikowaną zdjęcie możemy uznać za bardzo prawdopodobne. Przedstawia ono nowy smartfon BlackBerry, a raczej chińskiej firmy TCL, która posiada prawa do marki BlackBerry.

Nowy model nazywa się Motion. Został on pozbawiony fizycznej klawiatury, do wprowadzania tekstu posłuży więc dotykowy wyświetlacz. Przekątna ekranu nie jest jeszcze znana. Pod wyświetlaczem znalazł się fizyczny przycisk z logo BlackBerry, który został zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Zauważalne są szerokie ramki, zwłaszcza dolna, która może kojarzyć się z konstrukcjami sprzed kilku lat. Smartfon został także wyposażony w złącze minijack i USB Type-C.

Motion będzie działał pod kontrolą Androida, ale otrzyma paczkę oprogramowania BlackBerry, w tym funkcje mające zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa. Według niepotwierdzonych informacji, sercem będzie Snapdragon 625, użytkownik do dyspozycji otrzyma 4 GB RAM, a pojemność akumulatora wyniesie 4000 mAh.

Nie została jeszcze ujawniona dokładna data wprowadzenia na rynek, oficjalna specyfikacja i cena. Szczegóły powinniśmy jednak poznać w ciągu najbliższych tygodni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama