reklama

Błąd w sugestiach pola adresu kończy pracę mobilnej i pulpitowej wersji Safari

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Użytkownicy przeglądarki internetowej Safari, zarówno w wersji mobilnej na iOS-a, jak i pulpitowej na OS X-a, napotykają problemy z działaniem programu. Błąd, który skutkuje nagłym zakończeniem procesu przeglądarki pojawia się w momencie rozpoczęcia korzystania z pola adresu, co naprowadziło już internautów na ewentualne powody jego występowania.

Podczas naszych testów nie napotkaliśmy problemów z wyłączaniem się przeglądarki, co nie zmienia faktu, że liczba zgłoszeń w serwisach społecznościowych wciąż się zwiększa i nie został on usunięty. Dotyczy to iOS-a w wersji 8 i 9, a także OS X-a El Capitan 10.11.1. Użytkownicy zauważyli jednak, że rozwiązuje go wyłączenie w ustawieniach przeglądarki funkcji sugestii Safari, wyświetlanych podczas wpisywania adresu.

Aby wyłączyć sugestie Safari, konieczne jest przejście do ustawień iOS-a i odznaczenie sugestii w pozycjach związanych z wyszukiwaniem. W pulpitowej wersji przeglądarki konieczne jest przejście do Preferencji (Safari>Preferencje lub skrót ⌘ i ,), wybranie panelu Szukaj odznaczenie sugestii Safari.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama