Block Impact

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Block Impact to mały, ale całkiem efektowny klon bardzo klasycznego Arkanoida. Ten niewielki bezpłatny projekt wywodzi się z Azji, a co za tym idzie, oferuje kilka ciekawych rozwiązań nieobecnych w konkurencyjnych darmowych grach z gatunku. Odmienność widoczna jest poza tym również w przywiązaniu do rozpikselowanej grafiki, a także dynamicznej, oszczędnej w instrumenty oprawie muzycznej. Gra znajdzie swych fanów.

Celem zabawy jest usunięcie z ekranu różnokolorowych cegiełek poprzez odbijanie paletką piłeczki. W przeciwieństwie do prostych następców legendy, tu postawiono bardziej na celność, nie zaś efektowność. Moce specjalne wypadają z bloczków stosunkowo rzadko, za to da się je przechowywać. Mamy na to pięć miejsc. Zamiast aktywować od razu, włączamy sobie ułatwienia potem w dogodnym momencie.

Pojawia się oczywiście rozszczepienie piłeczki, ale trafić da się także salwę rakietową czy potężny laser, niszczący wszystko powyżej paletki. Czasami spadnie też cofnięcie cegiełek na górę ekranu, bowiem zawarto w grze dodatkowe utrudnienie w postaci bloczków stopniowo suwanych w dół. Jeśli dotrą do dolnej linii, efekt jest identyczny, niczym w przypadku utraty piłeczki. Zwyczajnie gra odejmuje nam wtedy życie z puli.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!