Blumind Blumind 3.2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Blumind to darmowy program do tworzenia map myśli, który można wykorzystać na przykład do nauki dat historycznych czy też rozmaitych pojęć z innych dziedzin. Narzędzie to jest niezwykle proste w użyciu i posiada szereg przydatnych opcji.

Użytkownik za pomocą Bluemind może przygotować mapę myśli w rozmaitych wariantach, takich jak na przykład schemat organizacyjny, schemat w formie drzewa czy schemat logiczny. Po stworzeniu projektu zapiszemy go do wielu formatów grafiki rastrowej, wektorowej bądź też w pliku tekstowym, dowolnie zmodyfikujemy, przejrzymy oraz – w razie potrzeby – wydrukujemy, by nie męczyć oczu przed monitorem.

Aby ułatwić korzystanie z programu Bluemind, wyposażono go w wyszukiwarkę, pozwalającą szybko odszukać potrzebny fragment i na przykład zamienić w nim tekst lub wprowadzony termin, o ile istnieje taka konieczność.

Bluemind posiada niezwykle intuicyjny interfejs i umożliwia przygotowywanie kilku map myśli w jednym dokumencie – pomiędzy poszczególnymi mapami przełączamy się za pomocą zakładek widocznych u dołu ekranu. Można także otworzyć jednocześnie kilka dokumentów, które widnieją w zakładkach znajdujących się w górnej części programu.

Osoby, chcące dostosować wygląd Bluemind wedle własnych preferencji, mogą wybrać jeden z dostępnych motywów bądź tematów oraz wybrać zmienić czcionkę, kolorystykę i kilka innych elementów. Ponadto program oferuje możliwość tworzenia skrótów klawiaturowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

w pełni funkcjonalny program do tworzenia map myśli, darmowy
ascetyczna szata graficzna, dostępny jedynie na platformie MS Windows, brak synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami
ocena użytkownika
12.02.2017 13:43 • Recenzja do wersji 3.2

Bluemind to dosyć przeciętny program do tworzenia map myśli. Jest owocem pracy pewnego chińskiego programisty, który prawdopodobnie zakończył już prace nad nim (zniknęła strona projektu). Niezły program dla początkujących, przede wszystkim dlatego, że jest w pełni darmowy. Prosty w obsłudze i zapewnia podstawową funkcjonalność. Dosyć uboga szata graficzna zaczyna nużyć z czasem.
Zaczynałem moją przygodę z mapami myśli właśnie od Blueminda, ale z czasem doszedłem do płatnego Simplemind. Głownie dlatego, że najlepszym miejscem dla programu do map myśli jest urządzenie mobilne, a Blumind nie posiada wersji dla Androida. Okazało się, że pozostałe funkcjonalności Simlemind są mi bardzo przydatne (np. synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami) i z tej perspektywy Bluemind wygląda nieco zbyt skromnie.
Jeśli chodzi o inne darmowe programy tego typu, to warto rzucić okiem na Freemind, tez toporny ale wieloplatformowy.