Broken Sword 2.5

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Broken Sword 2.5 to nieoficjalna, przygotowana przez zespół sympatyków, kontynuacja słynnej serii gier przygodowych o tym samym tytule pochodzących z firmy Revolution Software. Akcja gry rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach znanych z Broken Sword 2 The Smoking Mirror. Podobnie jak w poprzednich częściach mamy do czynienia z przygodami dwójki bohaterów - George'a i Nico.

Ostatnie miesiące były dość trudne dla George'a Stobbarta. Najpierw ważny wyjazd do USA, następnie rozłąka z Nico na cały rok, a w międzyczasie jeszcze śmierć dziadka, do którego tak mocno był przywiązany. Jednak to nie koniec nieszczęść jakie spotkały naszego głównego bohatera. Pewnego dnia George otrzymał telegram z Francji, który przyniósł kolejną złą wiadomość – Nico nie żyje. George zszokowany tą wiadomością bezzwłocznie wsiada w pierwszy samolot lecący do Francji.

Zaraz po dotarciu do mieszkania swojej przyjaciółki, chłopaka spotyka niemiła niespodzianka. Co prawda okazuje się, że Nico żyje, ale wygląda na bardzo niezadowoloną z wizyty swojego przyjaciela. Po krótkiej rozmowie dziewczyna wyprasza go ze swojego apartamentu. Nasz bohater nie rozumiejąc co się stało odwiedza kawiarnię Cafe de la Chandelle Verte, gdzie słyszy ciekawą historyjkę dotyczącą Nico. Od tego momentu zaczyna się nasza przygoda.

Broken Sword 2.5 to gra stworzona w pełni w dwuwymiarowej, ręcznie rysowanej grafice stojącej na wysokim poziomie. Również dubbing, zarówno w wersji niemieckiej jak i angielskiej, został przygotowany dobrze. Logiczne zagadki, a przede wszystkim fabuła sprawiają, że grę można polecić nie tylko fanom serii Broken Sword, ale również każdemu miłośnikowi przygodówek.


Uwaga!

Na stronie projektu znajduje się patch do polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #6 15.04.2016 18:04

Fajna gierka z dobrą grafiką, tylko trochę dużo waży :/

Jendrej   5 #5 29.12.2013 19:55

@quest v5 (niezalogowany): Jak to, po rozpakowaniu mniej niż spakowane? To jest żart czy pomyłka?

Jendrej   5 #4 29.12.2013 19:53

@zetk (niezalogowany): Zainstaluj najpierw jakiś archiwizer, polecam 7zip albo Hamster Zip Lite.

  #3 06.10.2012 21:52

Ściąga się bez problemu i rozpakowuje. Pozdrawiam

  #2 29.07.2012 04:05

U mnie wszystko w porządku.
Prędkość ze strony ok. 3MB/s (patch PL:1MB/s).
Po rozpakowaniu ok. 630MB z wer. PL.
Polecam.

  #1 17.04.2012 00:26

"Folder skompresowany zip jest nieprawidłowy lub uszkodzony"
Taki komunikat pojawił się 3-krotnie po 3-krotnym pobraniu gry

i próbie jej otwarcia/uruchomienia/.
Wrócę tu po opublikowaniu informacji,że problem j.w.został rozwiązany.
Pozdrawiam