r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Brutal Chess 0.5.2

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Brutal Chess to propozycja dla tych wszystkich fanów komputerowych szachów, którzy cienią sobie przede wszystkim prostotę oraz przejrzystość rozgrywki. Darmowa gra oferuje nowoczesną oprawę graficzną 3D, pomyślaną jednak właśnie głównie tak, by zbędne efekty nie dekoncentrowały użytkownika. Oprawa dźwiękowa również jest oszczędna, sporo pracy za to poszło w dopracowanie sztucznej inteligencji rywala.

Galeria programu

Początkującym nieźle więc da się we znaki już najniższy poziom trudności zdolnego komputerowego przeciwnika. Nieco bardziej zaprawieni w szachowych bojach powinni od razu spróbować podnieść sobie poprzeczkę, a dla takich urodzonych z pionkami w dłoniach przygotowano najwyższy poziom wyzwania. Nie ma oczywiście problemu, by miejsce po drugiej stronie zajął żywy zawodnik, grający razem z nami przy jednym PC.

Twórca gry co prawda przygotował ją z myślą o tych, którzy trochę znają się na rzeczy, ale nowicjusze nie zostają oczywiście tak zupełnie bez pomocy. Brutal Chess używa wizualnych podpowiedzi, aby łatwiej było zorientować się w sytuacji. Ostatnie ruchy podkreślane są za sprawą strzałki wskazującej w jasny sposób przesunięcie danej figury, zaś zagrożony matem król podświetli się graczowi alarmująco na czerwono.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   12 #4 17.07.2016 21:56

Szachy to ponadczasowa gra i zawsze się sprawdza zdecydowanie warto pobrać.

darek719   38 #3 15.04.2016 18:05

Dobre szachy z nowoczesną oprawą graficzną.

Dementor   31 #2 27.03.2016 01:35

Nie zajmuje dużo miejsca na dysku twardy, szachy przenosi w trójwymiarowy wymiar, taka futurystyczna alternatywa dla Armagedon Chess, Arena 3.5.1. rozwija wyobraźnię, tylko po grze na niej, trudno się na nowo przystosować do klasycznej formy tej gry.

  #1 02.12.2015 11:54

A dlaczego Brutal?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.