Brutal Chess 0.5.2

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Brutal Chess to propozycja dla tych wszystkich fanów komputerowych szachów, którzy cienią sobie przede wszystkim prostotę oraz przejrzystość rozgrywki. Darmowa gra oferuje nowoczesną oprawę graficzną 3D, pomyślaną jednak właśnie głównie tak, by zbędne efekty nie dekoncentrowały użytkownika. Oprawa dźwiękowa również jest oszczędna, sporo pracy za to poszło w dopracowanie sztucznej inteligencji rywala.

Początkującym nieźle więc da się we znaki już najniższy poziom trudności zdolnego komputerowego przeciwnika. Nieco bardziej zaprawieni w szachowych bojach powinni od razu spróbować podnieść sobie poprzeczkę, a dla takich urodzonych z pionkami w dłoniach przygotowano najwyższy poziom wyzwania. Nie ma oczywiście problemu, by miejsce po drugiej stronie zajął żywy zawodnik, grający razem z nami przy jednym PC.

Twórca gry co prawda przygotował ją z myślą o tych, którzy trochę znają się na rzeczy, ale nowicjusze nie zostają oczywiście tak zupełnie bez pomocy. Brutal Chess używa wizualnych podpowiedzi, aby łatwiej było zorientować się w sytuacji. Ostatnie ruchy podkreślane są za sprawą strzałki wskazującej w jasny sposób przesunięcie danej figury, zaś zagrożony matem król podświetli się graczowi alarmująco na czerwono.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!