r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CODIJY Pro 3.5.7

Strona główna Windows Grafika Fotomontaż, kolaż, mozaika
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CODIJY Pro (dawniej Color Magic) to proste w obsłudze narzędzie, które pozwala pokolorować czarno-białe zdjęcia. Proces został maksymalnie uproszczony i sprowadza się do oznaczania masek dla obiektów i wybierania barw.

Do zaznaczania masek obiektów służą proste narzędzia, jak klasyczny ołówek z możliwością rysowania odręcznego bądź prostymi liniami, ołówek wyznaczający gradient, gumka, wiadro z farbą, próbnik, a także ołówek dekoloryzujący. Praca w programie może odbywać się w oknie z jednym panelem bądź z widokiem edycji i wyniku jednocześnie, przy czym w tym drugim przypadku program nie będzie niestety obliczał zmian na żywo.

Kolorowanie zdjęcia odbywa się przez oznaczanie ołówkiem obiektów. Nie trzeba robić tego wyjątkowo dokładnie, gdyż program sam świetnie radzi sobie ze znajdowaniem krawędzi i nakładaniem barw na obszary — ważne jest, by nie przekraczać granic obiektów przy maskowaniu.

Barwy można wybierać zarówno z palety, jak i z dołączonej do programu biblioteki. Znajdują się tam palety barw dla skóry, krajobrazów, roślin, budynków i wielu innych, popularnych obiektów. Istnieje również możliwość kolorowania z wykorzystaniem wzornika w postaci zdjęcia. Obraz wzorcowy należy załadować za pomocą narzędzia Gradient Capture. Następnie próbnikiem można pobrać kilka odpowiednich dla danej sceny barw i narysować gradientowym ołówkiem linię wyznaczającą kolorowanie. Wtedy można przenosić kolory nie tylko pobierając wartość punktowo, ale także na „większą skalę".

Niedokończoną pracę można zapisać w formacie MGD, który zostanie prawidłowo odczytany przez Color Magic na dowolnej platformie. Gotowy obraz zaś można wyeksportować w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG i kilku innych. Efekty pracy zależą przede wszystkim od dokładności maskowania, ale są godne pochwały.

Pełną wersję programu można kupić za 59 dolarów, próbna działa przez 15 dni.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z nowym ColorMagic kolorowanie zdjęć jest wygodniejsze

1
13.08.2015  •  Anna Rymsza

ColorMagic, świetny program do kolorowania czarno-białych zdjęć, został wydany w wersji 3.0. W niej znajdziemy przede wszystkim poprawki interfejsu programu i płynności pracy. W ColorMagic 3.0 nie znajdziemy już kolorowych ikonek – nowy intefejs jest bardziej elegancki i nie rozprasza w czasie pracy. Ich położenie powinno automatycznie dostosowywać się do rozdzielczości ekranu, ale jak łatwo można się domyślić, program uruchomiony na Windowsie 10 zupełnie sobie z tym nie radzi. Ponadto dzięki nowemu eksploratorowi projektów można przeglądać dołączone przykłady oraz własne projekty…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.