CP1 CP1 3.0

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CP1 to niewielki program, który pozwoli grafikom i webmasterom łatwiej zarządzać kolorami. Aplikacja jest paletą barw, wyświetlającą zapis szesnastkowy (HEX) oraz RGB dowolnej barwy pobranej wcześniej zakraplaczem. Ma również wbudowaną pamięć ostatnich działań, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie stworzenie palety kolorów, które występują na konkretnej grafice, pobierając zakraplaczem wybrane fragmenty kolejno po sobie, a potem sprawdzając wszystkie w palecie, która została utworzona.

Kiedy pobierzemy wybraną barwę, wyświetla się ona w pierwszym okienku na liście. Pozostałe elementy wypełniane są innymi odcieniami tego samego koloru, aby zaproponować ciekawe możliwości rozwinięcia projektu pod kątem wykorzystania tej samej barwy, ale w innym odcieniu na stronie czy blogu.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem okazuje się wbudowana możliwość eksportu stworzonej palety do pliku tekstowego TXT lub zgodnie z formatem JSON. Znacznie ułatwi to pracę programistom, którzy nie będą musieli tracić przesadnie dużo czasu na ręczne przepisywanie symboli kolorów do kodu tworzonej aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!