Catalyst Production Suite Catalyst Production Suite 2018.2

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Catalyst Production Suite to pakiet złożony z dwóch narzędzi do produkcji i postprodukcji wideo: Catalyst Prepeare, przeznaczony do zgrywania materiału z kamer i wstępnej obróbki, oraz Catalyst Edit, przeznaczony do nieliniowego montażu i nakładania efektów specjalnych.

Catalyst Production Suite dostarcza kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po rendering filmu z napisami końcowymi. Znajdziemy tu świetne narzędzia do zarządzania materiałami i sortowania źródłowych klipów, precyzyjną korekcję barw importowanych filmów oraz intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami.

Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Klipy można gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Od razu po imporcie można poprawić barwy, także na wielu materiałach jednocześnie.

Biblioteka jest od razu dostępna w Catalyst Edit, gdzie odbywa się właściwa praca. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia.

Catalyst Edit można rozszerzać za pomocą wtyczek, Producent dostarcza prawie 50 efektów, można też doinstalować własne w formacie OpenFX (OFX). Znajdziemy tu na przykład wtyczkę do kluczowania ujęć na greenscreenie, precyzyjnej kontroli barw, tworzenia masek, stabilizacji obrazu, manipulacji przejściami i wiele innych. Przy nakładaniu efektów można nie tylko decydować o ich parametrach, ale też o kolejności.

Gotowe projekty można eksportować w formatach FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Można również renderować film gotowy do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków.

Programy z linii Catalyst obsługują materiały 4K z wielu kamer, a także formaty Sony Pro. Można w nich pracować z materiałami HDR.

Wersja testowa pakietu działa przez 15 dni. Uruchomienie jej wymaga założenia konta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!