Chained

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatna platformówka Chained należy do wyjątkowego grona gier niezależnych, które chcą nie tylko dostarczyć rozrywki na wysokim poziomie, ale też skłonić do przemyśleń nad własnym życiem. W tym przypadku komputerowcy zapewne w zadumie zastanowią się, co tak naprawdę jest dla nich ważne. Każdy ma jakąś swą kulę u nogi, która niby mu pomaga, lecz ostatecznie jednak stanowi tylko przeszkodę. Bohater gry również.

Akcja ukazana została w formie koszmaru, z którego musimy się wydostać. Ubrana niczym do pracy, bo w koszulę i krawat postać budzi się w zrujnowanym domostwie, co jest tylko wstępem do przeprawy przez własną podświadomość. Na każdym kroku podkreślane jest, że rodzina oraz dziecko przeszły na dalszy plan, bo człowiek uczepił się czegoś, czego nie potrafi porzucić. Nawet jeśli się uwolni to tylko na krótką chwilę.

Elementy platformowe przeplatają się tutaj z logicznymi. Bez kuli potrafimy skakać, ale nie można jej zupełnie zostawić z uwagi na łańcuch. Ciężar posłuży jako odważnik, opuszczający mosty, albo umożliwiający wdrapanie się wyżej po przerzuceniu kuli. Da się też na niej bujać, trafiając w specjalne czerwone punkty pod sufitem, no i rozwalać nią niektóre ściany. Czasami konieczne będzie także pociągnięcie jej w jakimś tunelu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!