Chiny: zakaz sprzedaży niektórych wersji systemu Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Chiński sąd wydał wyrok o zakazie sprzedaży niektórych wersji systemu Windows na terenie tego kraju. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji było naruszenie porozumienia, jakie Microsoft zawarł z jedną z tamtejszych firm w sprawie wykorzystania w systemie Windows 95 stworzonych przez nią czcionek.

Sprawa, którą na niekorzyść korporacji z Redmond rozstrzygnął chiński sąd, dotyczyła umowy licencyjnej zawartej z firmą Zhongyi Electronic. Porozumienie przewidywało wykorzystanie czcionek stworzonych przez chińskie przedsiębiorstwo w systemie Windows 95. Prawnicy Zhongyi utrzymują jednak, że Microsoft bezprawnie wykorzystał te same czcionki w kolejnych wersjach swojego OS-a: Windows 98, 2000, XP oraz Windows Server 2003.

Przedstawiciele chińskiego wymiaru sprawiedliwości zakazali więc sprzedaży wyżej wymienionych wersji systemu tworzonego przez spółkę z Redmond. Wyrok nie dotyczy, rzecz jasna, Windowsa Vista oraz 7.

Microsoft zapowiedział odwołanie się od wyroku. Przedstawiciele spółki są zdania, że ich firma nie dopuściła się pogwałcenia praw autorskich i miała prawo do wykorzystywania spornych czcionek w kolejnych wersjach swojego systemu operacyjnego.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie