Anonimowe przeglądanie Internetu z Tails wygodniejsze w nowej wersji systemu

Anonimowe przeglądanie Internetu z Tails wygodniejsze w nowej wersji systemu
Oskar Ziomek

14.03.2018 14:32, aktual.: 14.03.2018 19:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ręce użytkowników trafia Tails 3.6, nowa wersja nietypowej dystrybucji Linuksa, która kierowana jest głównie do osób chcących surfować po Internecie bez narażania się na zagrożenia i bez pozostawiania po sobie śladów, a więc liczących na anonimowość. Bazuje na jądrze Linuksa 4.15, które jest już załatane pod kątem podatności procesorów na Meltdown oraz Spectre i oferuje kilka ulepszeń względem poprzednika.

Wśród nowości pojawiła się między innymi możliwość zablokowania ekranu z poziomu systemowego menu i późniejszego odblokowania go hasłem administratora, a także nowe wersje oprogramowania. W systemie znajdziemy teraz Electrum 3.0.6, Tor 0.3.2.10 oraz Thunderbirda 52.6.0. Poza tym ulepszona została obsługa wyświetlania filmów dzięki modyfikacji sterowników. Nowością jest także narzędzie pdf-redact-tools, które umożliwia konwersję plików PDF do PNG oraz usuwanie z nich metadanych, a także komunikat błędu w przypadku problemów ze startem GNOME.

Nowa opcja blokowania ekranu.
Nowa opcja blokowania ekranu.

Zmiany dotyczą oczywiście również znanych dotąd błędów. Rozwiązane usterki to między innymi usunięcie wiadomości o błędach i związanych z debugowaniem, które jak dotąd mogły wyświetlać się podczas uruchamiania, rozwiązanie problemu z wyborem innego języka niż angielskiego podczas wyboru pliku ISO do instalacji oraz usunięcie usterki dotyczącej OpenPGP, z powodu której applet nie reagował na polecenia użytkownika, gdy deszyfrowany był długi tekst. O wszystkich zmianach przeczytać można w oficjalnym dzienniku zmian.

Ustawianie nowego hasła przed pierwszym zablokowaniem ekranu.
Ustawianie nowego hasła przed pierwszym zablokowaniem ekranu.

System operacyjny Tails dostępny jest do pobrania w formie obrazu ISO bezpośrednio ze strony projektu. Twórcy już teraz zapowiadają, że kolejna wersja systemu ukaże się 8 maja. W międzyczasie zajrzeć można do planów na przyszłość (roadmap), aby poznać funkcje, które zostaną zaimplementowane w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)