Chromer Chromer 2.1.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Chromer to prosta, bardzo łatwa w obsłudze przeglądarka internetowa na urządzenia z Androidem, wykorzystująca usługę Chrome Custom Tabs do wyświetlania stron internetowych.

Po zainstalowaniu aplikacji Chromer, każdy link otwierany na smartfonie lub tablecie będzie widoczny w Chrome Custom Tab. To opracowana przez Google technologia, dzięki której można otwierać treści internetowe w aplikacjach bez konieczności opuszczania ich. Wiele usług, jak Twitter lub Feedly, stosują już to rozwiązanie, ułatwiając użytkownikom korzystanie z udostępnianych treści, a Google dostaje w ten sposób kolejne dane o preferencjach użytkownika. Jest to rozwiązanie wygodne, dlatego twórca programu Chromer postanowił rozszerzyć je niejako na cały system operacyjny w smartfonie lub tablecie z Androidem.

Do poprawnej pracy Chromer potrzebuje zainstalowanej na urządzeniu przeglądarki Google Chrome w wersji 45 lub nowszej, dopuszczalne są też inne przeglądarki obsługujące usługę Chrome Custom Tabs. Warto też ustawić Chromer jako domyślną przeglądarkę w smartfonie lub tablecie. Wtedy każdy uruchamiany link wyświetli się właśnie jako Chrome Custom Tab. Możemy wybrać opcję, dzięki której podczas ładowania strony na ekranie urządzenia wyświetli się charakterystyczne kółko, odnoszące właśnie do aplikacji Chromer. Program można też dowolnie skonfigurować, jeśli chodzi o kolor dominujący w aplikacji, można też wybrać możliwość przyspieszania ładowania stron internetowych oraz wskazać ulubione narzędzie do zapisywania treści na później oraz udostępniania ich.

Program mocno nawiązuję do google'owej estetyki Material Design, co widać choćby w żywych, mocno nasyconych kolorach, a także w obecności charakterystycznego dużego przycisku odpowiadającego za uruchomienie kluczowych funkcji. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale pozwala przekazać twórcy drobne kwoty (od 7 do ok. 22 zł) na dalszy rozwój oprogramowania. Chromer to też oprogramowanie open source'owe, dostępne na licencji GPLv3.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!