Ciekawa alternatywa dla MS Word

Strona główna Aktualności

O autorze

W naszym vortalu opublikowaliśmy właśnie bardzo ciekawy program - wygodny, szybki, polskojęzyczny i co ważne, całkowicie darmowy, edytor tekstów AbiWord 1.0.3.

Ze względu na mocno zbliżony do MS Word interfejs, do korzystania z AbiWord można bardzo łatwo się przyzwyczaić dotychczasowym użytkownikom pakietu Microsoftu. Program nie udostępnia co prawda tylu funkcji co MS Word ale zawiera wszystkie, które są niezbędne do wygodnego tworzenia dokumentów. Z najważniejszych należy wymienić m.in. integrację grafiki i innych plików w dokumentach, możliwość tworzenia nagłówka i stopki, kolumn, atutomatyczne wypunktowywanie / numerowanie list oraz import i eksport dokumentów w najpopularniejszych formatach. Na chwilę obecną, nie obsługuje niestety tabel oraz nie bardzo sobie radzi z importem skomplikowanych dokumentów. Nie zapominajmy jednak, że jest to produkt całkowiecie darmowy! Poza tym, do samego przeglądania i drukowania dokumentów stworzonych w MS Word, możemy zastosować bezpłatną przeglądarkę Microsoftu - Word Viewer.

Warto także nadmienić o modułowej konstrukcji programu. Składa się z aplikacji głównej oraz tzw. plug\'inów, rozszerzających jego możliwości. Dostępny jest m.in. moduł sprawdzania polskiej pisowni. Posiadaczy słabszego sprzętu, z pewnością ucieszą również niskie wymagania sprzętowe AbiWord\'a, wystarczy procesor 486 i Windows 95.

AbiWord znajduje się do pobrania w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Edytory tekstów

© dobreprogramy
s