Clive Barker's Undying

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Clive Barker's Undying to nawet po wielu latach jeden z najlepszych horrorów PC utrzymanych w konwencji gry akcji, jakie dotąd wydano. Oprawa graficzna zdążyła się zestarzeć, ale i tak nie przeszkadza w poznaniu niezwykle interesującej historii pewnej przeklętej rodziny, jeśli ktoś sięga po tego klasyka dopiero pierwszy raz. Wcielamy się tu w specjalistę od spraw mistycznych, którego o pomoc prosi dawny dobry znajomy.

Nie igra się dla zabawy z mrocznymi siłami, czego niestety dopuścili się bliscy pokrzywdzonego. Będziemy musieli zgłębić sekrety niegdyś odprawionego obrzędu, który sprowadził na głowę rodziny zgryzoty i szaleństwo. Gra już od pierwszych chwil łapie za serce mocnym klimatem. Docenia się ją tym bardziej, gdy wspomnimy, iż kiedyś fascynowała również silnikiem graficznym, czyli niezastąpionym Unreal Engine.

Akcja ukazana jest w klasyczny dla gier FPP sposób. Główna różnica jest taka, że w lewej dłoni trzymamy broń lub istotny dla fabuły przedmiot, zaś prawa ręka służy do posługiwania się magią, zależną od many. W szybkim wyborze najpotrzebniejszej w danej chwili rzeczy lub mocy pomaga podręczne menu kołowe. Ponadto osobno należy aktywować apteczki, regenerujące zdrowie, albo m.in. kryształy wzmacniające ataki.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać jeden z poziomów, oferując nawet kilkadziesiąt minut strasznej rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!