r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Commodore wskrzesza Amigę. W wersji „mini”

Strona główna Aktualności

Firma Commodore USA, właściciel praw do takich marek jak Commodore czy Amiga, zaprezentowała właśnie kolejny swój produkt. Po zeszłorocznej premierze nowej Commodore 64, przyszedł czas na Amigę. Uprzedzam jednak od razu wszystkich miłośników: ta, w przeciwieństwie do reaktywowanego modelu Commodore, nie przypomina swojego prekursora.

Amiga Mini w niczym nie oddaje ducha minionych lat. To komputer typu settop zamknięty w aluminiowej obudowie z wytłoczonym logiem. Całość wygląda bardzo elegancko, specyfikacja również jest więcej niż przyzwoita. PC wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 taktowany zegarem 3,5GHz (3,96GHz po włączeniu funkcji Turbo Boost), 16GB pamięci operacyjnej, karta graficzna GeForce GT 430 (1GB RAM), cztery porty USB 3.0 i cztery USB 2.0, Display Port, HDMI, dwie anteny WiFi i szczelinowy napęd Blu-ray.

Całość pracuje pod Commodore OS Vision, który oparty jest o Linuxa Mint i korzysta z klasycznego interfejsu GNOME 2 z rozbudowanymi efektami Compiz Fusion.

r   e   k   l   a   m   a

Komputery można zamówić na oficjalnej stronie internetowej Commodore. Cena wygórowana - za podstawową wersję Amigi Mini trzeba zapłacić 2495 dolarów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.