r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 10.0.2.6408

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

nie poznałem
blokowanie usług systemowych w win7
ocena użytkownika

Witam, ja mam natomiast problem z tym pakietem bo na windowsie 7 64 bit przestają działać prawidłowo usługi systemowe, na stacjonarnym miałem już wcześniej CIS po aktualizacji któregoś pięknego dnia komputer wstał i jak się okazało uslugi systemowe nie działają prawidłowo, wyświetlał się komunikat przy starcie że nie można połączyć się z usługami systemowymi, nie działa dźwięk dopiero po kliknięciu na to system restartuje usługę i dopiero działa. Przez kilka tygodni nic się nie zmieniło bo myślałem że przy kolejnej aktualizacji poprawi się, po deinstalacji i ponownej instalacji najnowszej wersji - to samo.
Na laptopie u kogoś (też win7 64bit i pro) zainstalowałem CISa to samo się stało, natomiast na windows 8.1 stało się tak przy pierwszym uruchomieniu, po kolejnym restarcie wszystko wróciło do normy i już kilka miesięcy działa ok. Po deinstalacji na tych7 programu system wraca do normalnego działania problemy znikają. Jak dla mnie antywirus który robi takie spustoszenie w popularnym systemie to porażka. Ktoś też się z tym spotkał ?

14.07.2017 09:58 | Recenzja do wersji 10.0.1.6258
Free, masa opcji, pełna polonizacja, efektywny
Masa opcji skrzetnie poukrywanych a do niektórych dostepu właściwie brak, brak mozliwości konfiguracji instalacji PRZED zainstalowaniem,
ocena użytkownika

CIS był kiedyś całkiem miłym, fajnym, skutecznym pakietem security.
Był, do czasu gdy COMODO poszło w ślady microsoftu i zaczęło udowadniać, że lepiej od użytkownika wie co ten chce i potrzebuje. Efektem takiego podejścia jest brak możliwości wyboru elementów mających podlegać instalacji PRZED ich zainstalowaniem a potem brak wygodnego panelu umożliwiającego odinstalowanie tego, czego się nie chce.
A już kompletnym nieporozumieniem jest samowolna podmiana serwerów DNS na serwery COMODO co skutkuje blokowaniem szeregu witryn z uzasadnieniem, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera i użytkownik nie uzyska połączenia- NIE bo NIE i kropka. Brak jest przy tym opcji wygodnego dodawania witryn do białej listy zaś to, co można wygrzebać w gąszczu opcji konfiguracyjnych najzwyczajniej w świecie - nie działa.

Między innymi, taką witryną na comodowskiej czarnej liście, z którą połączenie jest bezwzględnie blokowane jest coś, co znajduje się pod adresem www.dobreprogramy.pl
zna ja może ktoś z czytających?

27.12.2016 00:25 | Recenzja do wersji 10.0.0.6086
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
zbc   1 #5286 14.11.2017 21:46

@ace
Domyślnie wyskakuje zapytanie tylko gdy aplikacja nie jest na białej liście, ale wszystko da się wyregulować w ustawieniach.

ace   4 #5285 13.11.2017 19:05

Czy zapora działa tak samo jak ZoneAlarm, czyli wyskakuje okienko z zapytaniem czy zezwalać na procesy?

frobag   3 #5284 13.11.2017 18:59

@zbc: Dzięki. Nowy CIS 10.0.2.6408 wszedł bez problemu.

zbc   1 #5282 12.11.2017 22:00

@frobag: "... 6294 widzi cały czas jako aktualną. Co za prz"

Administrator comodo zaznacza, że aktualizacje dla starszych wersji (przez aktualizator) wchodzą z opóźnieniem.
https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-internet-securi...
Jeśli chcesz pobrać aktualną wersję z serwera testowego przez aktualizator, możesz to zrobić zmieniając ustawienia :
https://imgur.com/a/P8s82

Autor edytował komentarz w dniu: 14.11.2017 22:02
frobag   3 #5281 12.11.2017 15:40

No w końcu pojawił się na stronie instalator offline:) lubię mieć pod ręką wszystkie potrzebne programy. Wersja ...6396 jest już parę dni, a nie wiedzieć czemu aktualizator programu jej nie widzi... 6294 widzi cały czas jako aktualną. Co za przyczyna?

  #5280 09.11.2017 00:01

Napisałem poradnik jak optymalnie skonfigurować comodo internet security, polecam zobaczyć:
https://safegroup.pl/thread-9041-post-193075.html#pid193075

  #5279 25.10.2017 18:17

Ricor / Wiem ,że antywirus jest skuteczny ale sprecyzuj wypowiedź - czy jest fantastyczny przy ustawieniach fabrycznych instalowanych z programem czy dopiero po twoich ustawieniach ręcznych w programie ?

  #5278 24.10.2017 17:26

@Cycero67:
Program ma różne ustawienia, by wybrać odpowiednie dla siebie. Jeśli wybierzesz opcję, by HIPS blokował wszystko i pytał, czy zezwolić na aktywność jakiegoś procesu, to tak będzie. Ludzie właśnie to cenią, bo mogą wybierać, na co pozwalają, a co zawsze będzie blokowane. Podobnie jest z zaporą.
Po zapytaniu, w okienku komunikatu można zaznaczyć zapisywanie naszego wyboru, potem już Comodo nie zapyta, bo będzie wiedział, co ma robić. Oczywiście ustawienia można zmieniać, modyfikować na inne. Podstawa myśleć, zrozumieć obsługę pakietu, poszukać porad, jak sam nie umiem, a potem pakiet będzie spełniał swoją rolę i będzie niezauważalny.

Cycero67   3 #5277 23.10.2017 09:29

Ten program działa jakby był po jednym większym kieliszku wódki. ponieważ zablokował mi wszystkie trzy programy cytuję: Auslogics Disk Defrag. Auslogics Registry Cleaner, Auslogics Registry Defrag. Uznał je jako wirusy. Nie pozostało nic innego jak usunąć go na stale z komputera. A informatykom, którzy tworzą ten program proszę aby naprawili to wadliwe "cudo".

  #5276 22.10.2017 19:14

Po zainstalowaniu w/w softu DP są blokowane.
Ot taka ciekawostka.

  #5275 21.10.2017 01:17

@głupi misiek.79 (niezalogowany): Wybacz ale "Comodo Cloud Antivirus" jak sama nazwa wskazuje to antywirus a instalacja samego antywirusa nie gwarantuje ci pełnego bezpieczeństwa, potrzebna jest jeszcze zapora.
Wyobraź sobie sytuację, kiedyś mi wpadło jakieś paskudztwo, antywirus tego nie wykrył, siedziało sobie cicho i robiło zrzuty, w pewnej chwili chciało wysłać to co narobiło i tu zadziałała dopiero zapora (dała mi komunikat) i tak to odkryłem i usunąłem. Tak że wybacz, na samym antywirusie to daleko nie zajedziesz.
Comodo Internet Security ma jedno i drugie i tylko to daje jakąś sensowną ochronę.

  #5274 23.09.2017 09:01

Antywirusy Comodo są dla myślących ponieważ są obsługowe i bazują nie tylko na podstawowych ustawieniach przez producenta np. domyślnych po instalacji i gotowych do działania . Po co przypłacać skoro ten nie ustępuje skutecznością porównując z płatnymi antywirusami . Musi być własnoręcznie ustawiona jego funkcjonalność jak najlepiej skuteczniej i z tym niektórzy mają problemy . Dlatego laicy komputerowi boją się go instalować i częściej narzekają . Dla nich producent utworzył wersję mniej obsługową i łatwą tzn. Comodo Cloud Antivirus . Dla przeciętnych przeglądaczy korzystających z przeglądarki czy wyszukiwarki i również graczy ten Cloud jest wystarczający . Natomiast dla osób które mają ważne dane na komputerze lub służy do pracy - powinien być zainstalowany ten Security , ponieważ zakres ochrony ma podobny jak te wypasione antywirusy z wyższej pułki płatne .

  #5273 07.09.2017 23:02

Dawno temu pewien użytkownik Comodo pisał, że używając zapory warto ją dobrze skonfigurować, bo ta ma chronić nie tylko przed atakami zewnętrznymi, ale także dbać o naszą prywatność.
Pamiętam, jak podstawową sprawą którą polecał było zablokowanie wszelkich prób wysyłania, łączenia się SYSTEMU ze światem. To można porównać do założenia drzwi dźwiękochłonnych w mieszkaniu. Początkowo myślałem, zaraz zaraz, jak zablokuję łączność systemu z internetem, to może nie będzie działać Windows, coś się zawiesi? Okazuje się, że nic z tych rzeczy.
Na zdrowy rozsądek, czy osobom, które używają komputerów bez dostępu do sieci, one nie działają? Skąd, oczywiście, że działają, najwyżej nie dostają aktualizacji. W przypadku blokady kontaktów systemu, aktualizacje przychodzą, ale ograniczamy dosłownie tysiące prób wysyłania różnych informacji z naszego komputera w świat.
Jak patrzę w dzienniku zdarzeń zapory, teraz, a nie siedzę cały dzień, mam zablokowanych ponad 1600 prób takich kontaktów. Dominuje system, ale i inne procesy nie próżnują.
Na przykład Windows/explorer.exe próbował łączyć się z rożnymi serwerami na świecie. Od Google, przez Akamai i jeszcze jakieś nie wiadomo gdzie. Oczywiście żadnych wirusów, czy malware nie mam w systemie. To działania wyłącznie standardowe systemu Windows. O wysyłaniu telemetrii na różne serwery poczytajcie w innych tematach.
Patrząc po ilości prób łączeń jakie generuje mój Windows 10, to przypomina Nowy Rok i setki fajerwerków wystrzeliwanych w niebo. Windows prowadzi szeroką komunikację z naszego komputera z serwerami na całym świecie. Nie są to tylko działania diagnostyczne, bo niektóre IP opisano jako gromadzące dane. Osoby, które nie mają poza zaporą Windows innej, nie wiedzą o tak szerokiej komunikacji ich komputera ze światem. Mając zaporę Comodo warto zablokować sieć dla systemu, ale i dla wielu procesów Windowsa, które wcale nie muszą wysyłać danych do serwerów w sieci.
https://images84.fotosik.pl/790/e617889849e5fb14.png

  #5272 05.09.2017 10:26

Będziesz ten program oceniał pozytywniej gdy będziesz zaawansowanym lub dobrze oczytanym użytkownikiem komputera . Comodo jest bardzo rozbudowany a tym samym skuteczniejszy z wysokim poziomem .Należy do tych co są także obsługiwane przez własne działanie i ustawienia. Łatwy czy trudny to zależy kto jak czuje się na siłach ten program obsłużyć własnoręcznie i wie jakich błędów nie popełniać i w co klikać .

ricorro   1 #5271 12.08.2017 12:00

Bardzo lekki nie obciążający systemu na win 7 64 core2duo 3,3Mhz

morphiusz1   5 #5270 13.07.2017 23:08

@kufelpiwa: izolacja przechwyca takie ataki głównie przez izolację aplikacji wykonującej ten kod - np. powershell. Comodo zapewnia tutaj pełną ochronę przed tego typu atakami (w postaci ochrony proaktywnej - czyli bez względu na "wiek" pliku, który wykorzystany jest do ataku - myślę, że to spora zaleta nad Bitdefenderem ;) )
Tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=Xem53arxRo0

morphiusz1   5 #5269 13.07.2017 23:06

@KRIS5112 (niezalogowany): problem został rozwiązany.

Socket24   2 #5268 13.07.2017 18:56

@KRIS5112 (niezalogowany): Co unieruchamia ?? Bo jakoś nie widzę problemu przy zainstalowanych WSZYSTKICH aktualkach windowsa.

  #5267 13.07.2017 16:58

Nigdy nie przepadałem za tym programem. Dla użytkowników Windows'a zdecydowanie polecam darmowego Bitdefendera (świetnie radzi sobie z makrowirusami rozsyłanymi ostatnio pocztą elektroniczną) oraz zaporę systemową.
P.S. Norton Security dla przykładu - jest całkowicie ślepy na zainfekowane pliki xls, itp.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.