r   e   k   l   a   m   a
reklama

Comodo Internet Security Premium 10.2.0.6526

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

nie poznałem
blokowanie usług systemowych w win7
ocena użytkownika

Witam, ja mam natomiast problem z tym pakietem bo na windowsie 7 64 bit przestają działać prawidłowo usługi systemowe, na stacjonarnym miałem już wcześniej CIS po aktualizacji któregoś pięknego dnia komputer wstał i jak się okazało uslugi systemowe nie działają prawidłowo, wyświetlał się komunikat przy starcie że nie można połączyć się z usługami systemowymi, nie działa dźwięk dopiero po kliknięciu na to system restartuje usługę i dopiero działa. Przez kilka tygodni nic się nie zmieniło bo myślałem że przy kolejnej aktualizacji poprawi się, po deinstalacji i ponownej instalacji najnowszej wersji - to samo.
Na laptopie u kogoś (też win7 64bit i pro) zainstalowałem CISa to samo się stało, natomiast na windows 8.1 stało się tak przy pierwszym uruchomieniu, po kolejnym restarcie wszystko wróciło do normy i już kilka miesięcy działa ok. Po deinstalacji na tych7 programu system wraca do normalnego działania problemy znikają. Jak dla mnie antywirus który robi takie spustoszenie w popularnym systemie to porażka. Ktoś też się z tym spotkał ?

14.07.2017 09:58 | Recenzja do wersji 10.0.1.6258
Free, masa opcji, pełna polonizacja, efektywny
Masa opcji skrzetnie poukrywanych a do niektórych dostepu właściwie brak, brak mozliwości konfiguracji instalacji PRZED zainstalowaniem,
ocena użytkownika

CIS był kiedyś całkiem miłym, fajnym, skutecznym pakietem security.
Był, do czasu gdy COMODO poszło w ślady microsoftu i zaczęło udowadniać, że lepiej od użytkownika wie co ten chce i potrzebuje. Efektem takiego podejścia jest brak możliwości wyboru elementów mających podlegać instalacji PRZED ich zainstalowaniem a potem brak wygodnego panelu umożliwiającego odinstalowanie tego, czego się nie chce.
A już kompletnym nieporozumieniem jest samowolna podmiana serwerów DNS na serwery COMODO co skutkuje blokowaniem szeregu witryn z uzasadnieniem, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera i użytkownik nie uzyska połączenia- NIE bo NIE i kropka. Brak jest przy tym opcji wygodnego dodawania witryn do białej listy zaś to, co można wygrzebać w gąszczu opcji konfiguracyjnych najzwyczajniej w świecie - nie działa.

Między innymi, taką witryną na comodowskiej czarnej liście, z którą połączenie jest bezwzględnie blokowane jest coś, co znajduje się pod adresem www.dobreprogramy.pl
zna ja może ktoś z czytających?

27.12.2016 00:25 | Recenzja do wersji 10.0.0.6086
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #5318 22.05.2018 20:04

@faro: tradycyjny

faro   3 #5317 22.05.2018 17:08

Czy w skład tego pakietu wchodzi comodo cloud antyvirus (antywirus oparty na chmurze) czy tradycyjny antywirus?

  #5316 10.03.2018 00:08

Miałam ten sam problem. Nie pobierał aktualizacji.. nie mogłam go odinstalować. Nic się nie dało. Dopiero pobranie i zainstalowanie tej samej wersji dało rezultat.. udało się go odinstalować. Ale zainstalować ponownie nie. Co się okazało u mnie.. dysk odmawiał posłuszeństwa w podglądzie zdarzeń znalazłam multum błędów odnośnie dysku. Polecam spojrzeć w ten sposób. Pozdrawiam

  #5315 14.02.2018 17:25

@morphiusz1: Dzięki za informację :) Póki co przeinstalowałem system bo podejrzewam, iż to może być przyczyna bo mam czasem problem z dyskiem i instaluję comodo od nowa . Jak coś to użyję narzędzia z linku ale wtedy do comodo przez jakiś czas nie wrócę.
Zapytam wtedy o jakiś inny sensowny pakiet albo anty wirus.

Pozdrawiam

morphiusz1   5 #5314 10.02.2018 19:46

@xcg (niezalogowany): Skorzystaj z tego narzędzia: https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/official-comodo-uninst...

Następnie spróbuj ponownie zainstalować Comodo.

  #5313 09.02.2018 12:25

Mam z tym programem następujący problem.
Jakiś czas temu przestał aktualizować bazę wirusów więc go odinstalowałem i zainstalowałem od nowa. Parę dni a może dwa było dobrze i znowu nie mógł pobrać bazy wirusów. Postanowiłem go jeszcze ras przeinstalować ale nie odinstalował się do końca chociaż
użyłem do tego opcji z panelu sterowania. Objawia się to tak ,że nie można go ponownie zainstalować o w panelu sterowania w programach go nie widać
Jak do końca go odinstalować i dlaczego jest problem z aktualizacją bazy wirusów ? Nigdy z tym programem nie miałem problemów.
Jaki darmowy pakiet waszym zdaniem warto zainstalować ?
A może jakiś antywirus z firewallem ?

Flanet   3 #5312 19.01.2018 15:05

@Signomi: Drugie zdanie było do ogółu.

Signomi   8 #5311 18.01.2018 18:34

@Flanet: Jak dotąd nie miałem żadnych kłopotów z aktualizacją CIS-10.

Flanet   3 #5310 18.01.2018 17:29

@Signomi: Potwierdzam, wszystko ok. Warto zahaczyć Windows Automatic Maintenance w opcjach, ma to zapobiec kłopotom z aktualizacjami dziesiątki.

  #5309 16.01.2018 23:45

@Kisielek: A teraz piszę z iPhona. ;) nie wierz we wszystko, co się wyświetla. W temacie o wtyczkach, prywatności posłuchałem rad innych userów dp i mam taką, która losowo wrzuca dowolne systemy. Mogę też jak teraz wybrać sam, to zabawka, tego jest zatrzęsienie, jak pokazywanie flag, komunikaty głosowe, itp.
A co do tematu, mam w domu kilka urządzeń z różnymi Windowsami od Visty, aż po W10 i Comodo na nich działa podobnie, niezauważalnie. Przygodę z tym firewallem zaczynałem z wersją 3.x. Ale masz rację, może u Ciebie coś się tnie, podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Comodo. :)

Kisielek   12 #5308 16.01.2018 23:20

@win10 (niezalogowany): Wystarczy najechać kursorem na login/nick użytkownika i wiesz jaki kto ma system "panie MacOS X 10.12" :P. No i jest taka zasada - skoro u ciebie jest dobrze, nie znaczy, że u każdego innego jest tak samo.

  #5307 15.01.2018 23:08

@Kisielek: "Najnowsza obecnie wersja 10.1.0.6474 aktualizowała się godzinę po czym wysypała windowsa a po restarcie zrestartował swoje wszystkie ustawienia. Teraz moje oceny plików i inne poszły nad rzekę i się utopiły. Cały system chodzi ślamazarnie."

Nie wiem jaki masz system, ale ostatnie zawieszenia, restarty, nie były związane z Comodo, a aktualizacją 1709 Win10, pojawiał się ekran z ikonką :( i restart. Ale weszła jakaś poprawka 13 stycznia i na razie jest ok.

A co do samego Comodo, u mnie aktualizuje się automatycznie, w tle. Mam ustawioną opcję Proactive, ona nie ma wpływu na działanie systemu. Poza komunikatami, które ostrzegają, praktycznie nie zauważam działania CISa.

Kisielek   12 #5306 13.01.2018 17:08

@eol: spoko, nie wiedziałem o tym, przepraszam.

Kisielek   12 #5305 13.01.2018 17:02

@Signomi: Moja 6474 wywaliła cały system po przestawieniu ustawień z "internet Security" na "proactive Security". Jak to poprawili to zmienię tego syfa kasperskiego.

Signomi   8 #5304 13.01.2018 15:02

@Kisielek: Odzywam się, jak zapowiedziałem w poście z 6.01.2018 godz 15.53. Aktualizacja programu nastąpiła automatycznie. Jest już doba od tego momentu, komputer uruchamiałem w tym czasie kilka razy i nowa wersja 10.1.0.6476 działa bez zakłóceń. To tyle.

eol   1 #5303 13.01.2018 07:26

@Kisielek: Zanim kogos posadzisz o brak uzywania mozgu to powinienes znac fakty. Ten twoj "dedykowany" program Comodo zostal udostepniony dopiero 30.11.2017r. a ja i pewnie nie tylko ja mialem problem wczesniej, bo 13.11.2017r. Comodo nie mialo wczesniej takiego programu pomimo, ze problem z odinstalowywaniem Comodo jest znany z tego co czytalem na forach juz od co najmniej 2010 roku a Comodo az do tej pory nie potrafila napisac takiego programu. Byl taki program(Uninstaller Tool v0.3b) ale napisany przez spolecznosc a nie przez producenta Comodo i nie aktualizowany juz od 2013r. A blad u mnie w mojej wersji Comodo powstal podczas automatycznej aktualizacji ktora Comodo wykonalo w tle. ps. dzieki za link

Kisielek   12 #5302 12.01.2018 18:05

@eol: używaj dedykowanych programów i mózgu do reinstalacji sterowników lub pakietów bezpieczeństwa ZAWSZE! masz link - https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/official-comodo-uninst...

Internet Security Essentials (niezalogowany): vkise to Internet Security Essentials. LINK - https://forums.comodo.com/internet-security-essentials-b483.0/

Autor edytował komentarz w dniu: 12.01.2018 18:10
eol   1 #5301 10.01.2018 06:14

Ja probowalem zaktualizowac CIS do nowej wersji w listopadzie. Po restarcie windows7-64 sie zawieszal. Po deinstalacji w trybie awaryjnym zniknela nowa wersja a zostala stara wersja sprzed aktualizacji. W menadzerze programow nie widnieje Comodo i nie mozna go odinstalowac. Pojawily sie problemy. CIS blokuje jakies polaczenie systemowe(nawet przy wylaczonej przegladarce) z internetem i kilka razy dziennie wywala blad Schannel. Widac aktualizacja w listopadzie zamiast nadinstalowac nowa wersje zainstalowala druga wersje i sie pogryzly a teraz nie moga usunac starej a boje sie ruszac/odinstalowywac innymi sposobami zeby calkowicie nie popsuc windowsa i nie musiec reinstalowac systemu.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.01.2018 06:17
  #5300 08.01.2018 11:36

Mógłby mi ktoś wyjaśnić prostymi słowami co to za proces Internet Security Essentials inaczej vkise.exe. Mam CIS i ten składnik pakietu próbuje się łączyć z netem, nie wiem co to jest. Szukałem w necie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mogę to odinstalować lub przynajmniej odciąć drogę do neta?

Signomi   8 #5299 06.01.2018 15:53

@Kisielek: No to muszę poczekać tydzień. A tak co do historii, to mnie z powodu CIS nigdy dotąd nie przydarzyło się nic złego. Kto wie, czasem może jakieś odmienne konfiguracje sprzętowo-systemowe powodują problemy? Ale to jest tylko takie moje gdybanie, bo informatykiem nie jestem.
Ale jak się mój CIS uaktualni to się odezwę za tydzień, czy kilka dni później.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial