r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 10.0.1.6264

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Free, masa opcji, pełna polonizacja, efektywny
Masa opcji skrzetnie poukrywanych a do niektórych dostepu właściwie brak, brak mozliwości konfiguracji instalacji PRZED zainstalowaniem,
ocena użytkownika

CIS był kiedyś całkiem miłym, fajnym, skutecznym pakietem security.
Był, do czasu gdy COMODO poszło w ślady microsoftu i zaczęło udowadniać, że lepiej od użytkownika wie co ten chce i potrzebuje. Efektem takiego podejścia jest brak możliwości wyboru elementów mających podlegać instalacji PRZED ich zainstalowaniem a potem brak wygodnego panelu umożliwiającego odinstalowanie tego, czego się nie chce.
A już kompletnym nieporozumieniem jest samowolna podmiana serwerów DNS na serwery COMODO co skutkuje blokowaniem szeregu witryn z uzasadnieniem, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera i użytkownik nie uzyska połączenia- NIE bo NIE i kropka. Brak jest przy tym opcji wygodnego dodawania witryn do białej listy zaś to, co można wygrzebać w gąszczu opcji konfiguracyjnych najzwyczajniej w świecie - nie działa.

Między innymi, taką witryną na comodowskiej czarnej liście, z którą połączenie jest bezwzględnie blokowane jest coś, co znajduje się pod adresem www.dobreprogramy.pl
zna ja może ktoś z czytających?

27.12.2016 00:25 | Recenzja do wersji 10.0.0.6086
Darmowy, całkowicie po polsku,masę opcji
Jestem zwykłym użytkownikiem,nie doradzam i nie odradzam
ocena użytkownika

To co najbardziej zszokowało mnie w tym programie to fakt że po usunięciu tego programu za pomocą popularnego i znanego reinstallera (kasowanie wpisów itd. ;) ) i po ponownej reinstalacji tego programu ten program nie ,,zapomniał ,,mojego wcześniej utworzonego przeze mnie hasła bezpieczeństwa blokującego dostępu do opcji Comodo i po jego ponownej reinstalacji ciągle wymagał podania hasła .Zainstalował się bezproblemowo ale niestety albo
,,stety'' po ponownej reinstalacji domagał się podania wcześniejszego hasła z poprzedniej instalacji ? Jak napisałem powyżej jestem laikiem w branży komputerowej ,to jest tylko moja prywatna opinia ale chyba troszkę na plus dla Comodo. ?

30.09.2016 20:03 | Recenzja do wersji 8.4.0.5165
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
PitBoss   9 #5260 21.06.2017 11:08

@frobag: mam to samo :). Może DP znowu się zagalopowało :P

Autor edytował komentarz w dniu: 21.06.2017 11:08
frobag   3 #5259 16.06.2017 14:27

czy nowa wersja, to nie czasem 10.0.1.6246? Czeski błąd? Aktualizator programu jednak mi jej nie wykrył. Wie Ktoś, czemu? Moja aktualna to: 10.0.1.6223.

  #5258 02.06.2017 11:47

@gurol: Win 64 bit.

gurol   2 #5257 30.05.2017 17:36

Podczas instalacji na laptopie win7 64bit wyskakuje taki błąd:
Error 12031: The connection with the server was reset
Ktoś coś poradzi?

Autor edytował komentarz w dniu: 05.06.2017 17:57
morphiusz1   5 #5256 26.04.2017 18:39

@frobag: Super, dzięki za te uwagi. Jak coś jeszcze wpadnie Ci w oko, to wal śmiało.
Comodo postanowiło uprościć język i zrezygnowali z "piaskownicy" :)

frobag   3 #5255 26.04.2017 15:32

@morphiusz1: Żartujesz? Tłumaczenie jest pierwsza klasa Stylistycznie i merytorycznie. Wszystkie opisy zrozumiałe. Znaczy się po "polskiemu":) Żadnych byków:) W dwóch miejscach brakuje tylko naszych diaktrycznych "ogonków", ale prof. Miodek już ocenę wystawił:)
- W typowych czynnościach-> Odblokuj aplikację: "... blokowana w przyszlości"
- Bezpieczne zakupy: "... bankowosć" ... ale, to tzw. pikuś:)
Ale wewnątrz jest już "anglijskij" Comodo Secure Shopping" i dymki: "Close secure...", "...Virtual keyboard" itp. Tak ma być?
Jeszcze jedno pytanie? Czy na stałe rezygnujemy z terminu Piaskownica? Bo Izolacja, bardzo mi się podoba i dla wszystkich będzie zrozumiała. Pozdrawiam.

morphiusz1   5 #5254 25.04.2017 21:25

Proszę o zrewidowanie polskiej wersji językowej i podawanie ewentualnych błędów, nieścisłości, brzydkich form i w ogóle wszelkich uwag co do tłumaczenia.

morphiusz1   5 #5253 25.04.2017 21:24

@Andreas12: Jeśli problem wystęouje powszechnie, to ktoś pewni to zgłosi i naprawią to.

Andreas12   4 #5252 25.04.2017 21:16

@morphiusz1: Robiłem tak wcześniej i nic. Wykonałem ponowną instalację jak napisał frobak (dzięki) i ruszyło. Bezpieczne zakupy chyba jednak nie lubią Edge bo mam jako domyślną.

morphiusz1   5 #5251 25.04.2017 21:11

@Andreas12: Usuń bezpieczne zakupy przez panel sterowania. Pobierz ponownie przez CIS.

Andreas12   4 #5250 25.04.2017 20:17

@frobag: Doszedłem już jak wyłączę w ustawieniach moduł bezpieczne zakupy to otwiera się z każdej pozycji ale Comodo Dragon. Domyślna ma błąd nadal.

frobag   3 #5249 25.04.2017 20:03

@Andreas12: Qrcze, mi to śmiga aż nazbyt dobrze:D Ostatnio się bujałem po Amazonach i eBayach, to co krok komunikaty ostrzegawcze. Nie proponuję jednak odinstalowywania i czyszczenia śmieci z rejestru, lecz powtórną instalkę albo online, albo tę "off" dzięki uprzejmości "Kisielka":) Wszystkie ustawienia nie powinny się stracić, a nadpiszą się tylko błędy. Przerabiałem to też, kiedy wywalało mi swego czasu komunikaty w Diagnostyce: "Znalazł błędy, lecz nie mógł ich naprawić".

Andreas12   4 #5248 25.04.2017 19:48

@frobag: Jako przeglądarkę w Bezpieczne Zakupy ustawioną mam Dragon ale to samo się dzieje przy domyślnej. Ten błąd pokazuje się kiedy otworzę Bezpieczne zakupy z zadań CIS lub bezpośrednio z menu start. Tak się ma od aktualizacji dwóch wersji w wstecz.

frobag   3 #5247 25.04.2017 19:31

@Andreas12: A próbowałeś np. ręcznie przypisać przeglądarkę? Być może masz ich kilka w systemie i żadna nie jest domyślną i Comodo głupieje:D. Ja mam na sztywno: Ustawienia Zaawansowane-> Zaawansowana Ochrona-> Bezpieczne Zakupy-> Włącz moduł i wybierz wśród swoich, Środowisko Bezpiecznych Zakupów. Czasami się gubią niektóre ustawienia po aktualizacji... przynajmniej u mnie.

frobag   3 #5246 25.04.2017 19:15

Zginęła w końcu powracająca ikona skrótu. A jak u Was? hurra

  #5245 25.04.2017 18:28

@Andreas12: A możesz wywalić SecureShopping za pomocą panelu sterowania i pobrać jeszcze raz przez CIS?

Andreas12   4 #5244 25.04.2017 15:36

Przed i po aktualizacji mam ciągły komunikat w Bezpieczne zakupy: Failed to validate browser. Myślałem ze naprawią ,)

Kisielek   7 #5243 25.04.2017 15:16

@morphiusz1: To daj link do instalatora offline.
Nieaktualne, już mam.
DO REDAKTORÓW DUPNYCHPROGRAMÓW - dajcie linki do instalatorów pełnych także skoro są dostępne!
pomogę nierobom: http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only...

Autor edytował komentarz w dniu: 25.04.2017 15:31
morphiusz1   5 #5242 24.04.2017 23:01

Pojawiła się aktualizacja :)

Dzalmen   1 #5241 24.04.2017 07:08

@tz1978: miałem taki przypadek że z folderu Temp usunąłem pliczek comodo i to powodowało błąd, może program do czyszczenia za dużo usuwa czasem bądź nasza nieumyślność jak w moim przypadku

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.