ConfigureDefender 3.0.0.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ConfigureDefender to bardzo prosta w obsłudze aplikacja dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 10, którzy wykorzystują wbudowany w niego program antywirusowy Windows Defender.

Warto zaznaczyć, że ConfigureDefender nie wymaga instalacji na dysku twardym. Po pobraniu narzędzia i dwukrotnym kliknięciu ikony należy chwilę poczekać na uruchomienie aplikacji. Program oferuje trzy tryby pracy: domyślny, wysoka ochrona i zabezpieczenie przed dziećmi. Wybierając tą ostatnią zablokujemy dostęp do folderów Windows, Program Files, Program Files (x86) oraz Windows Defender.

Jeśli chcemy ręcznie skonfigurować poszczególne funkcje, wystarczy obok każdej z nich wybrać dowolną opcję, aktywując bądź wyłączając poszczególne ustawienia. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych z nich ConfigureDefender może wymagać ponownego uruchomienia komputera.

Niestety, ale w jednej z wersji programu ConfigureDefender autorzy musieli zrezygnować z funkcji monitorowania systemu w czasie rzeczywistym ze względu na nowe wytyczne Microsoftu w tym zakresie. Gdyby wspomniane rozwiązanie pozostało, Windows mógłby uznać, że ConfigureDefender jest szkodliwym oprogramowaniem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!