Czas pracy nie jest ważny, dla LG liczy się rozdzielczość 3K

Strona główna Aktualności

O autorze

Dla LG czas działania smartfona chyba przestał mieć znacznie. Liczą się przede wszystkim wysokie cyferki w specyfikacji, flagowy LG G4 zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości aż 3K, bo Quad HD oferuje za niskie zagęszczenie pikseli oraz za słabo obciąża podzespoły.

Wielu klientów kupując nowe urządzenie patrzy na logo producenta oraz na specyfikację. Nie każdy na bieżąco interesuje się smartfonami, tabletami czy laptopami i nie jest w stanie określić w którym modelu zastosowano najwydajniejszy procesor lub najlepszą kamerą. W związku z tym najlepszym wyznacznikiem możliwości danego urządzenia, wydaje się być specyfikacja, a raczej same cyferki w niej. W końcu kamera o rozdzielczości 20 MP powinna być lepsza od tej oferującej 16 MP, tak samo ośmiordzeniowy procesor powinien być wydajniejszy od czterordzeniowej jednostki. Niestety tak łatwo nie jest i często o jakości nie świadczą wyłącznie wysokie cyferki. Producenci to błędne podejście klientów starają się wykorzystać i chwalą się megapikselami, rozdzielczościami i gigahercami. Oczywiście rosnące możliwości mobilnego sprzętu to pozytywne zjawisko, ale niektóre działania producentów nie mają najmniejszego sensu, jak chociażby stosowanie w niewielkich, około 5-calowych ekranach rozdzielczości wyższych niż Full HD. Obecnie panuje trend na ekrany Quad HD, ale dla LG to już za mało i w następnym flagowcu zamierza zastosować wyświetlacz o jeszcze większej liczbie pikseli w pionie i poziomie.

LG G3, czyli obecny topowy model Koreańczyków, został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD, a więc o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Mogłoby się wydawać, że jego następca nie będzie posiadał ekranu o wyższej rozdzielczości, aktualnie producenci dopiero co zaczynają stosować QHD. Jednak według najnowszego przecieku, model LG-VS999 (takie oznaczenie prawdopodobnie będzie miał LG G4 stworzony dla sieci Verizon) zaoferuje ekran 3K. Rozdzielczość wynosząca 1620 x 2880 robi wrażenie, szkoda, że tak naprawdę różnicy w stosunku do Full HD (1920 x 1080) nie zauważymy. Zastosowanie ekranu 3K odczuje przede wszystkim układ graficzny, który będzie jeszcze bardziej obciążony, dodatkowo wpłynie to negatywnie na czas pracy na baterii. Wpływ na resztę podzespołów pokazuje jeszcze większy nonsens trwającego właśnie wyścigu o stworzenie smartfona z ekranem o jak największym zagęszczeniu pikseli. Nic nie wskazuje, że producenci zmienią swoje podejście, a więc już niebawem powinniśmy zobaczyć 5-calowe wyświetlacze 4K. Pozostaje nam czekać na jakąś większą rewolucję w akumulatorach, bo inaczej smartfony będziemy ładowali kilka razy dziennie.

Patrząc na specyfikacje innych nadchodzących flagowych modeli, można wywnioskować, że w LG G4 oprócz wyświetlacza 3K, prawdopodobnie znajdziemy: ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 3-4 GB RAM, główną kamerę o rozdzielczości 16-20 MP oraz frontową stworzoną z myślą o samolubkach. LG G4 powinniśmy zobaczyć na targach MWC, a więc już na początku przyszłego miesiąca.

© dobreprogramy
s