r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czy Microsoft złamał ugodę w sprawie oskarżeń monopolowych?

Strona główna Aktualności

Prokuratura stanu Massachusetts wszczęła śledztwo przeciwko koncernowi Microsoft, który podejrzewany jest o stosowanie praktyk odwetowych przeciwko producentom sprzętu, którzy dołączają do swoich komputerów system operacyjny Linux.

Microsoft od pewnego czasu oskarżany jest o praktyki mające osłabić konkurenta. Do wiadomości publicznej nie podano nazw producentów, którzy mogli być dyskryminowani przez Microsoft. Wśród firm, które oferują często sprzęt z Linuksem są m.in. IBM, Dell i Sony.

Jeśli prokuraturze uda się dowieść, że Microsoft faktycznie dyskryminował innych producentów, oznaczać to będzie naruszenie ugody, którą konern zawarł z rządem federalnym i 18 stanami USA, w zamian za odstąpienie od procesu antymonopolowego. Massachusetts to jeden ze stanów, które ugody nie podpisały i jedynym, który wciąż walczy w sądzie przeciwko koncernowi z Redmond. Władze stanowe twierdzą, że ugoda miała poważne luki prawne. - Jest to dość dziwna sprawa, zważywszy na kilka warstw nadzoru nad wprowadzaniem przez Microsoft uzgodnień umowy - powiedział rzecznik koncernu Jim Desler.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.