r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czyny zabronione w cyberprzestrzeni

Strona główna Aktualności

Kontynuujemy publikację materiałów wideo z konferencji internauta@prawo.karne, która odbyła się w Łodzi w kwietniu 2012 roku. Tym razem prezentujemy zapis wykładu „Czyny zabronione w cyberprzestrzeni” wygłoszonego przez prof. dr hab. Arkadiusza Lacha z Katedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Wykład jest przekrojowym omówieniem sytuacji w Internecie, które mogą narazić nas na konflikt z prawem. Nie chodzi tu naturalnie tylko o naruszenie praw autorskich, potencjalnych problemów jest wiele — Internet to globalna sieć o niesamowitym potencjale, w związku z tym ataki hakerskie, phishing, spam, a nawet cyberbullying czy posiadanie dziecięcej pornografii są niestety na porządku dziennym. W jaki sposób poszczególne te wykroczenia czy przestępstwa są wykrywane i karane, a co ważniejsze — czy wszystkie przypadki faktycznie powinny być karane, a jeśli tak, to w jakim zakresie? Gdzie na przykład leży granica pomiędzy „białym” i „ciemnym” charakterem hakera? Jakie przepisy obowiązują w Polsce, w Europie i na świecie? O tym można posłuchać w tym materiale wideo.

Polecamy także wideo opublikowane wczoraj — zapis sesji Upload i download: czy jestem złodziejem?.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.