DAEMON Tools Lite DAEMON Tools Lite 10.14.0.1709

Strona główna Windows Narzędzia Emulatory napędów CD/DVD/Blu-ray
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DAEMON Tools Lite to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD/BD w systemie Windows. Dzięki niemu będziemy w stanie zamontować pliki obrazów płyt i korzystać z nich zupełnie jak ze standardowych nośników, także w przypadku danych zabezpieczonych.

Emulacja zabezpieczeń i obsługa kilku wirtualnych napędów

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD. Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty. Program po zainstalowaniu jest dostępny z zasobnika systemowego (tray), skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Aplikacja umożliwia jednoczesne korzystanie z kilku napędów wirtualnych do montowania płyt różnego typu np. CD, DVD, Blu-ray.

Funkcja tworzenia obrazów płyt MDX, MDS i ISO

Poza samą funkcją emulowania napędów, DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt w formacie MDX, MDS oraz popularnym ISO. Pozwala nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. Program oferuje ponadto możliwość nagrywania plików obrazów, jednak by ta funkcja była odblokowana, należy opłacić i aktywować odpowiednią funkcje. Aplikacja umożliwia kompresowanie obrazów, co ma zapewnić oszczędność miejsca na dysku w sytuacji archiwizowania dużej ilości danych. Dzięki niej zamontujemy również dyski maszyn wirtualnych i szyfrowane kontenery TrueCrypt.

DAEMON Tools Lite jest oprogramowaniem dostępnym za darmo do użytku niekomercyjnego. Dostępna jest również płatna wersja z poszerzoną funkcjonalnością. Interfejs programu jest dostępny w polskiej wersji językowej, aplikacja oferuje także pełne wsparcie dla nowych wersji systemu Windows.

Obsługiwane formaty obrazów dysków

MDS, MDF, MDX, B5T, B6T, BWT, CCD, CUE, ISZ, NRG, CDI, ISO, BIN, IMG, DAA, VHD, TC, HC, ISCSI, VMDK, VDI, ZIP, RAR, 7Z, WIM

Kluczowe cechy programu:

  • popularny emulator wirtualnych napędów dostępny za darmo
  • wsparcie dla obrazów w najpopularniejszych formatach (m.in. ISO, BIN, IMG, CUE, MDS, MDF, MDX i innych)
  • emulacja najpopularniejszych systemów zabezpieczeń
  • tworzenie kopii zapasowych nośników optycznych w popularnych formatach
  • zabezpieczanie hasłem i kompresowanie obrazów dysków
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Proste montowanie obrazów płyt, niekonieczność kupowania licencji, łatwy w obsłudze, przyjazny dla nowych
Pozwala na montowanie nie koniecznie zabezpieczonych obrazów płyt
ocena użytkownika
31.01.2017 13:31 • Recenzja do wersji 10.5

Jest to mój "Must have" na kompie od zawsze. Nie wyobrażam sobie nie posiadać tego programu ponieważ bardzo często jestem zmuszony montować jakiś obraz "sztucznie" i ten program jest w tym najlepszy. Na pewno mogę powiedzieć iż jest BANALNY w obsłudze i każdy da sobie z nim radę. Mimo to należy uważać, tak jak napisałem pozwala on na montaż niezabezpieczonych obrazów płyt przez co możemy nabawić się wirusa na kompie.

Szybki i łatwy w użyciu. Dobry tylko do wersji 4.49.1.0356
Ostatnia dobra wersja to 4.49.1.0356, bo nowsze są okrojone bardzo mocno.
ocena użytkownika
04.07.2015 08:22 • Recenzja do wersji 10.1

Polecam wersje 4.49.1.0356, ponieważ nowsze nie mają zaawansowanych opcji emulacji: RMPS, SafeDisc, Securom, LaserLock. Nowsze niż ta, to nie warty nic program do montowania niezabezpieczonych obrazów. Tak dobrze napisane: niezabezpieczonych!!