DMDE DMDE 3.8.0.790

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DMDE (DM Disk Editor and Data Recovery Software) to zaawansowane i dostępne bezpłatnie narzędzie do odzyskiwania danych, zarówno z poszczególnych partycji, jak i całych dysków twardych, czy też nośników przenośnych typu pendrive. Program obsługuje także odzyskiwanie z partycji z systemami plików NTFS, FAT12/16, FAT32, exFAT, Ext2/3/4 oraz z macierzy RAID.

Po uruchomieniu aplikacji (warto wspomnieć, że ta nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować zawartość pobranego archiwum ZIP) i wskazaniu urządzenia, z którego należy odzyskać dane, program rozpocznie skanowanie, którego wynikiem będzie lista woluminów. Z tej listy należy wybrać interesującą nas opcję, co z kolei zawiedzie nas do głównego okna DMDE, w którym widoczne będzie drzewko katalogów, lista plików i folderów oraz podgląd w edytorze. Dalej pozostaje już tylko wskazać pliki i foldery do odzyskania i wybrać zewnętrzny napęd, na którym mają zostać zapisane przywrócone dane.

Poza podstawową funkcjonalnością, program posiada również wbudowaną wyszukiwarkę, opcję rekonstruowania woluminów, kopiowania i wypełniania sektorów oraz wgląd w bootsector i wsparcie dla kilku standardów kodowania, w tym Unicode. Dostępna jest również wersja konsolowa aplikacji, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników potrzebujących uruchomić DMDE z poziomu DOS-a lub Linuxa.

Uwaga!

  • Darmowa wersja aplikacji posiada ograniczenia dotyczące odzyskiwania plików.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ogarnia temat
Nie znalazłem
ocena użytkownika
03.08.2020 12:28 • Recenzja do wersji 3.6.0.770

Zaorałem dysk z kilkoma partycjami do zera i powrzucałem tam już trochę kopii zapasowych. Nagle się okazało, że jednak coś ważnego tam było. Użyłem kilku programów, większość znalazła niewiele, inne tylko jedną partycję, zamiast kilku. DMDE jako jedyny znalazł wszystkie i odkopał potrzebne mi pliki. Program rewelacyjny.

Dał radę
Trochę można się gubić na początku
ocena użytkownika
03.09.2019 01:07 • Recenzja do wersji 3.4.4.740

Miałem uszkodzoną strukturę exFAT mojego pendrive, użyłem podpowiadaną przez Windows funkcję "Napraw" w wyniku czego przywrócił sprawność pamięci ale utraciłem ważny duży 25 GB plik.
Sięgnąłem w pierwszym kroku po EaseUS Data Recovery Wizard Free, ale niestety nie dał rady: znalazł 3 pliki z czego jeden miał 0B, drugi dał się odtworzyć, ale miał pustą zawartość w katalogach, a trzeciego nie chciał już przetwarzać, tylko zachęcał do kupna wersji PRO.
Następnie szukałem w DobreProgramy.pl i sugerowałem się najświeższymi datami aktualizacjami, aby nie były to stare porzucone projekty bez pielęgnacji - był to DMDE i miał pozytywne oceny.
Odtwarzanie zajęło dużo czasu, bo odtwarzałem 3 znalezione przez program pliki po 25GB, których poszukiwałem - dał radę i zdobyłem 2 kopie z 3 możliwych, a wystarczała mi tylko jedna - czyli sukces. Jedną kopię zgłaszał, że jest uszkodzona. Program jest, gdyż odtworzyłem brakujący plik - jest OK.