DMDE DMDE 3.6.0.770

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DMDE (DM Disk Editor and Data Recovery Software) to zaawansowane i dostępne bezpłatnie narzędzie do odzyskiwania danych, zarówno z poszczególnych partycji, jak i całych dysków twardych, czy też nośników przenośnych typu pendrive. Program obsługuje także odzyskiwanie z partycji z systemami plików NTFS, FAT12/16, FAT32, exFAT, Ext2/3/4 oraz z macierzy RAID.

Po uruchomieniu aplikacji (warto wspomnieć, że ta nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować zawartość pobranego archiwum ZIP) i wskazaniu urządzenia, z którego należy odzyskać dane, program rozpocznie skanowanie, którego wynikiem będzie lista woluminów. Z tej listy należy wybrać interesującą nas opcję, co z kolei zawiedzie nas do głównego okna DMDE, w którym widoczne będzie drzewko katalogów, lista plików i folderów oraz podgląd w edytorze. Dalej pozostaje już tylko wskazać pliki i foldery do odzyskania i wybrać zewnętrzny napęd, na którym mają zostać zapisane przywrócone dane.

Poza podstawową funkcjonalnością, program posiada również wbudowaną wyszukiwarkę, opcję rekonstruowania woluminów, kopiowania i wypełniania sektorów oraz wgląd w bootsector i wsparcie dla kilku standardów kodowania, w tym Unicode. Dostępna jest również wersja konsolowa aplikacji, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników potrzebujących uruchomić DMDE z poziomu DOS-a lub Linuxa.

Uwaga!

  • Darmowa wersja aplikacji posiada ograniczenia dotyczące odzyskiwania plików.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zarówno proste jak i zaawansowane opcje. Możliwość wykonywania działań jakich brak w większości podobnych programów.
Przydało by się trochę opcji diagnostycznych, jakiś dedykowany hardware (kiedyś rozwijano przystawkę).
ocena użytkownika
04.07.2018 20:03 • Recenzja do wersji 3.4.2.722

Program umożliwia wykonanie obrazu nośnika (również, a właściwie przede wszystkim uszkodzonego). Można za jego pomocą odczytać informacje o partycjonowaniu, odczytać dane, edytować itp.
DMDE zrobimy klon dysku, możemy skanować obraz lub dysk i odczytać uszkodzone dane. Możemy po odzyskaniu informacji o partycjach zapisać ich poprawne parametry i nierzadko przywrócić dysk do stanu sprzed awarii (o ile nie jest uszkodzony fizycznie). Możemy pisać skrypty. Dzięki temu i przystawce sterującej zasilaniem można odzyskiwać dane z dysków które się "zawieszają". W rękach osoby która wie co robi, jest to całkiem potężne narzędzie. Ale i laik po pobieżnym zapoznaniu się z dokumentacją odzyska dane np. ze sformatowanej karty.

Rada dla początkujących, DMD ma opcje tworzenia obrazu. Najpierw robimy obraz nośnika z jakiego chcemy odzyskać dane. Potem odłączamy urządzenie i pracujemy na obrazie. Dzięki temu nie zniszczymy danych i nie obciążany nośnika, który może być uszkodzony fizycznie.

Rozbudowane opcje
Nie doszukałem się jeszcze
ocena użytkownika
21.05.2018 15:53 • Recenzja do wersji 3.4.2.722

Trochę sprostowuję swój poprzedni komentarz - upoważniam Moderatora do usunięcia mojej poprzedniej negatywnej oceny tego programu. Po sprawdzeniu jeszcze kilku darmowych programów do odzyskiwania danych niekomercyjnych, powróciłem do DMDE i o ile nie odzyskuje całych katalogów z podkatalogami - to właśnie mi nie zadziałało, to jednak wskazując poszczególne pliki w pojedynczych katalogach robi to zgodnie z założeniem.
Odzyskałem, co chciałem, choć nie wszystko dało się odzyskać, ale miało mniejsze znaczenie.
Muszę więc przyznać zasłużone gwiazdki w ocenie.