DMDE DMDE 3.6.0.770

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobie​rz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DMDE (DM Disk Editor and Data Recovery Software) to zaawansowane i dostępne bezpłatnie narzędzie do odzyskiwania danych, zarówno z poszczególnych partycji, jak i całych dysków twardych, czy też nośników przenośnych typu pendrive. Program obsługuje także odzyskiwanie z partycji z systemami plików NTFS, FAT12/16, FAT32, exFAT, Ext2/3/4 oraz z macierzy RAID.

Po uruchomieniu aplikacji (warto wspomnieć, że ta nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować zawartość pobranego archiwum ZIP) i wskazaniu urządzenia, z którego należy odzyskać dane, program rozpocznie skanowanie, którego wynikiem będzie lista woluminów. Z tej listy należy wybrać interesującą nas opcję, co z kolei zawiedzie nas do głównego okna DMDE, w którym widoczne będzie drzewko katalogów, lista plików i folderów oraz podgląd w edytorze. Dalej pozostaje już tylko wskazać pliki i foldery do odzyskania i wybrać zewnętrzny napęd, na którym mają zostać zapisane przywrócone dane.

Poza podstawową funkcjonalnością, program posiada również wbudowaną wyszukiwarkę, opcję rekonstruowania woluminów, kopiowania i wypełniania sektorów oraz wgląd w bootsector i wsparcie dla kilku standardów kodowania, w tym Unicode. Dostępna jest również wersja konsolowa aplikacji, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników potrzebujących uruchomić DMDE z poziomu DOS-a lub Linuxa.

Uwaga!

  • Darmowa wersja aplikacji posiada ograniczenia dotyczące odzyskiwania plików.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dał radę
Trochę można się gubić na początku
ocena użytkownika
03.09.2019 01:07 • Recenzja do wersji 3.4.4.740

Miałem uszkodzoną strukturę exFAT mojego pendrive, użyłem podpowiadaną przez Windows funkcję "Napraw" w wyniku czego przywrócił sprawność pamięci ale utraciłem ważny duży 25 GB plik.
Sięgnąłem w pierwszym kroku po EaseUS Data Recovery Wizard Free, ale niestety nie dał rady: znalazł 3 pliki z czego jeden miał 0B, drugi dał się odtworzyć, ale miał pustą zawartość w katalogach, a trzeciego nie chciał już przetwarzać, tylko zachęcał do kupna wersji PRO.
Następnie szukałem w DobreProgramy.pl i sugerowałem się najświeższymi datami aktualizacjami, aby nie były to stare porzucone projekty bez pielęgnacji - był to DMDE i miał pozytywne oceny.
Odtwarzanie zajęło dużo czasu, bo odtwarzałem 3 znalezione przez program pliki po 25GB, których poszukiwałem - dał radę i zdobyłem 2 kopie z 3 możliwych, a wystarczała mi tylko jedna - czyli sukces. Jedną kopię zgłaszał, że jest uszkodzona. Program jest, gdyż odtworzyłem brakujący plik - jest OK.

Rozbudowane opcje
Nie doszukałem się jeszcze
ocena użytkownika
21.05.2018 15:53 • Recenzja do wersji 3.4.2.722

Trochę sprostowuję swój poprzedni komentarz - upoważniam Moderatora do usunięcia mojej poprzedniej negatywnej oceny tego programu. Po sprawdzeniu jeszcze kilku darmowych programów do odzyskiwania danych niekomercyjnych, powróciłem do DMDE i o ile nie odzyskuje całych katalogów z podkatalogami - to właśnie mi nie zadziałało, to jednak wskazując poszczególne pliki w pojedynczych katalogach robi to zgodnie z założeniem.
Odzyskałem, co chciałem, choć nie wszystko dało się odzyskać, ale miało mniejsze znaczenie.
Muszę więc przyznać zasłużone gwiazdki w ocenie.