3DMark03 da się oszukać!

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeszcze nie ucichły kontrowersje dotyczące \"lepszych\" wyników kart graficznych z chipsetem nVidia w poprzedniej wersji popularnego programu do testowania kart graficznych 3DMark2001, a już odzywają się głosy dotyczące nowej wersji 3DMark03. Przypomnijmy, że według powszechnie panującej opinii, kontrowersje wokół poprzedniej wersji zmusiły producenta do zmiany nazwy z MadOnion.com na Futermark Corporation. Czy historia znowu się powtórzy?

Pierwsza zaprotestowała tym razem nVidia, twierdząc, że program nie adekwatnie odzwierciedla prawdziwe warunki działania sprzętu. Z kolei dzisiaj w serwisie PCLab.pl pojawiła się informacja jak \"oszukać\" wyniki w najnowszej wersji:

\"W najnowszym programie Futuremark wykryto poważny błąd umozliwiający podwyższanie otrzymywanych wyników bez ryzyka wykrycia oszustwa! Recepta zbrodni doskonałej poniżej:

-Ustaw w karcie graficznej domyślne taktowanie
-Otwórz 3DMark03
-Rozpocznij testy, ale w trakcie nich wciśnij ESC
-Bez zamykania 3DMarka podkręć swoją kartę maksymalnie, aż do pojawienia się artefaktów
-Uruchom testy ponownie, tylko tym razem przeprowadź je do końca
-Opublikuj wynik używając Online Browsera

W raporcie o posiadanym sprzęcie taktowanie karty będzie takie jakie wykrył system przed podkręceniem. 3DMark03 zapamietuje w chwili startu taktowanie karty graficznej i procesora i ignoruje późniejsze zmiany, o ile nie był zamknięty i ponownie uruchomiony.\"

Źródło: PCLab

© dobreprogramy
s