DOLLY

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DOLLY to stylowa bezpłatna platformówka, udowadniająca nie tylko, że ten niegdyś bardzo ceniony gatunek nie wyginął, ale przede wszystkim zwracająca uwagę na siebie oszczędnością oprawy. Nie trzeba wykorzystywać zaawansowanych silników 3D, aby coś przekazać graczowi. Jak się okazuje, wystarczy dobry pomysł, oszczędna paleta barw oraz świat złożony z widocznych pikseli, żeby projekt zapadł w pamięć na dłużej.

Gra prezentuje bardzo emocjonalną opowieść, która w atmosferze niedopowiedzenia oraz pewnej mistyczności nakazuje nam zastanawiać się nad celem wędrówki niewielkiej postaci, którą tutaj sterujemy. Potrafi ona skakać kilka razy pod rząd i przesuwać przedmioty, co wystarczy do wspaniałej zabawy. Historię podzielono na ekrany, z których trzeba się wydostać. Gracz najczęściej musi oddać celny skok na ruchomą platformę, wspiąć się susami po ścianie wyżej albo ominąć ostre kolce.

Choć DOLLY to gra dosyć trudna, wyzwania nie frustrują. Spora w tym zasługa dobrze opracowanego, dokładnego sterowania. Inna sprawa to cała wciągająca otoczka audiowizualna. Przemierzamy zapierające dech w piersiach artyzmem poziomy w kolorach czerwieni, a na każdym etapie podróży towarzyszy nam niezwykła muzyka. Raz widzimy świat niczym przez peryskop, żeby po chwili zadziwiła nas cała jego skala.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

grafika, dźwięk i klimat gry!
długość rozgrywki
ocena użytkownika
29.03.2016 18:15

Jedna z lepszych platformówek w jakie ostatnio grałem. Gra jest bardzo wciągająca a przede wszystkim super wykonana: grafika i dźwięk urzeka. Klimat tej gry jest niepowtarzalny! Dostajemy ekran (plansze) a naszym zadaniem jest wydostanie się z niego. Poziom trudności jest wysoki ale przyjemność z grania ogromna! Minusów nie dostrzegam, no może poza tym że gra trochę krótka.