Deluge 1.3.15

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Deluge jest wieloplatformowym klientem sieci Torrent, dostępnym dla platform Linux, Mac OS X i Windows.

Z najważniejszych oferowanych przez aplikację funkcjonalności należy wymienić możliwość konfigurowania zajętości pasma, lokalnego konfigurowania partnerów, wsparcie dla serwerów pośredniczych proxy, rozszerzeń FAST, UPnP i NAT-PMP. Program posiada obsługę tzw. torrentów beztrackerowych przy użyciu protokołu DHT oraz pozwala na szyfrowanie transmisji.

Początkowo występował on pod nazwą gTorrent i był przeznaczony dla GNOME, z upływem czasu zmienił nazwę na Deluge, z kolei autorzy stawiając sobie za cel stworzenie lekkiego klienta Torrent.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

opensource
mała prędkość pobierania, brzydki interfejs (rzecz gustu mi się nie podoba)
ocena użytkownika
01.02.2015 20:35 • Recenzja do wersji 1.3.11

Program niestety słaby pod względem wyglądu i prędkości pobierania. O wiele lepiej spisuje się qBittorrent, który korzysta z tej samej biblioteki libtorrent.
Przeprowadziłem mały test pobierając ubuntu-14.10-desktop-amd64.iso obydwa programami (Deluge, qBittorrent),
Deluge osiągnał prędkość jedynie 2,0 MiB/s, zaś qBittorrent 4,1 MiB/s (mebibajtów na sekundę http://pl.wikipedia.org/wiki/Megabajt)