DesignPro 5

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niezwykle rozbudowany program do projektowania i wydruku różnego rodzaju etykiet, wizytówek, kart itp. stworzony i rozpowszechniany bezpłatnie przez firmę Avery Zweckform - jednego z największych światowych producentów etykiet, papierów i folii.

Program udostępnia gotowe szablony produktów Avery Zweckform dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać profesjonalne efekty, nie dysponując przy tym specjalną wiedzą. Za pomocą DesignPro można wstawiać pola tekstowe (także zaokrąglone - np. do etykiet na płyty CD/DVD), formatować tekst, rysować, czy też wstawiać zdjęcia. Dodatkowo program oferuje możliwość generowania, wstawiania i wydruku kilku rodzajów kodów kreskowych oraz łączenie się z bazą danych (np. Microsoft Excel) w celu np. automatycznego adresowania etykiet na koperty.

Zastosowania programu są bardzo szerokie. Oprócz projektowania wizytówek może być wykorzystywany do tworzenia etykiet adresowych, etykiet z kodem kreskowym do np. archiwizacji dokumentacji firmowej czy oklejania sprzedawanych produktów, naklejek na nagrywane w krótkich seriach płyty CD/DVD (np. z ofertą firmy) i wiele innych...

Uwaga!

  • Pełny katalog produktów Avery Zweckform (etykiet, wizytówek, folii itp.), których szablony zawarte są w programie, znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora - firmy Avery Dennison Polska. Produkty te można nabyć w dużych punktach sprzedaży detalicznej (np. Media Markt) oraz sklepach branżowych na terenie całego kraju.
  • Udostępniana do pobrania wersja programu, z uwagi na konieczność ograniczenia wielkości pliku instalacyjnego, nie zawiera clipartów i przykładowych projektów. Istnieje jednak możliwość bezpłatnego zamówienia pełnej wersji programu na płycie CD (ewentualnie także z próbkami wizytówek i etykiet). Szczegóły na ten temat udzielane są telefonicznie u dystrybutora.
  • W stosunku do udostępnianej bezpłatnie przez amerykańską centralę producenta ograniczonej wersji Limited, jest to pełna wersja programu z wbudowanymi szablonami produktów w standardach europejskich.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowość, możliwość pobrania danych z bazy danych lub pliku Excela, możliwość generowania kodów kreskowych
interfejs z czasów Windows 9x, dziwna polityka aktualizacji, powolne działanie przy edycji etykiet w dużym powiększeniu
29.08.2010 20:52 • Recenzja do wersji 5

DesignPro to jeden z nielicznych darmowych, tak zaawansowanych edytorów etykiet. Pozwala on na druk na wszystkich arkuszach z etykietami o ustandaryzowanych i niestandardowych wymiarach. Program ten pozwala na umieszczanie na etykiecie tekstu, grafiki, kodów kreskowych (w wielu standardach i o dowolnym rozmiarze), aktualnej daty, czy też zmiennych danych z bazy (poprzez ODBC). Możliwość skorzystania z danych z plików Excela i z baz danych daje szerokie możliwości w drukowaniu etykiet adresowych.

Producent szczyci się efektami, jakie można wykonać na grafikach, są one jednak bardzo standardowe i grafikę (np. do wizytówek) lepiej przygotować w programie do tego wyspecjalizowanym. Producent wspomina również o dużej liczbie gotowych szablonów. Takie jednak spotkałem jedynie w anglojęzycznej czystej instalacji w wersji 5.5.

Chociaż interfejs programu jest prosty i przejrzysty, okna dialogowe i ikony sprawiają, że czuje się "old school" czasów Windowsów z rodziny 9x. W połączeniu z rzadkimi aktualizacjami, może to zmartwić użytkowników liczących na dynamicznie rozwijane oprogramowanie z nowymi funkcjami co jakiś czas. Producent programu — firma Avery Dennison udostępnia aktualnie w wersjach angielskojęzycznych DesignPro 5.5 i aktualizację do 5.5 dla starszych użytkowników. Polski oddział udostępnia spolonizowaną wersję 5.0 i aktualizację do 5.5 identyczną jak anglojęzyczna (zostawia ona polski język programu). Aktualizacja ta jednak nie daje nam identycznej funkcjonalności jak czysta anglojęzyczna instalacja w wersji 5.5. Do braków można zaliczyć brak ekranu powitalnego, "Project Wizarda" i etykiety okien ze starym numerem "5.0".

Tajemnicą dla mnie jest również metoda numeracji zestawów szablonów: w polskiej instalacji DesignPro 5 ma numer 7, po aktualizacji do pseudo-5.5 ma numer 24, a w anglojęzycznej instalacji 5.5 ma numer 3.

Pomimo takich niespójności w polityce producenta i opóźnień przy tworzeniu spolonizowanych wersji (czekamy na w pełni funkcjonalne DesignPro 5.5 w jednym pliku instalacyjnym), ciężko jest wytknąć temu programowi jakichkolwiek braków funkcjonalnych.

DesignPro 5 (5.5) pozwoli nam skutecznie zrobić użytek z arkuszy samoprzylepnych etykiet. Druk na zwykłym papierze (np. wizytówek), jeżeli nie mamy zamiaru skorzystać z specyficznych funkcji programu (kody kreskowe itp.), może okazać się szybszy w innych programach biurowych, graficznych, DTP itp.

DesignPro 5 (5.5) jest godny polecenia dla użytkowników domowych i małych firm, często wysyłających przesyłki, do prostego i wyglądającego profesjonalnie drukowania etykiet adresowych. Program posiada szereg bardzo użytecznych funkcji i stanowi świetną alternatywę dla bardzo zaawansowanych i bardzo drogich rozwiązań konkurencji.