DesignPro 5

Strona główna Windows Biuro Tworzenie wizytówek i etykiet
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niezwykle rozbudowany program do projektowania i wydruku różnego rodzaju etykiet, wizytówek, kart itp. stworzony i rozpowszechniany bezpłatnie przez firmę Avery Zweckform - jednego z największych światowych producentów etykiet, papierów i folii.

Program udostępnia gotowe szablony produktów Avery Zweckform dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać profesjonalne efekty, nie dysponując przy tym specjalną wiedzą. Za pomocą DesignPro można wstawiać pola tekstowe (także zaokrąglone - np. do etykiet na płyty CD/DVD), formatować tekst, rysować, czy też wstawiać zdjęcia. Dodatkowo program oferuje możliwość generowania, wstawiania i wydruku kilku rodzajów kodów kreskowych oraz łączenie się z bazą danych (np. Microsoft Excel) w celu np. automatycznego adresowania etykiet na koperty.

Zastosowania programu są bardzo szerokie. Oprócz projektowania wizytówek może być wykorzystywany do tworzenia etykiet adresowych, etykiet z kodem kreskowym do np. archiwizacji dokumentacji firmowej czy oklejania sprzedawanych produktów, naklejek na nagrywane w krótkich seriach płyty CD/DVD (np. z ofertą firmy) i wiele innych...

Uwaga!

  • Pełny katalog produktów Avery Zweckform (etykiet, wizytówek, folii itp.), których szablony zawarte są w programie, znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora - firmy Avery Dennison Polska. Produkty te można nabyć w dużych punktach sprzedaży detalicznej (np. Media Markt) oraz sklepach branżowych na terenie całego kraju.
  • Udostępniana do pobrania wersja programu, z uwagi na konieczność ograniczenia wielkości pliku instalacyjnego, nie zawiera clipartów i przykładowych projektów. Istnieje jednak możliwość bezpłatnego zamówienia pełnej wersji programu na płycie CD (ewentualnie także z próbkami wizytówek i etykiet). Szczegóły na ten temat udzielane są telefonicznie u dystrybutora.
  • W stosunku do udostępnianej bezpłatnie przez amerykańską centralę producenta ograniczonej wersji Limited, jest to pełna wersja programu z wbudowanymi szablonami produktów w standardach europejskich.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowość, możliwość pobrania danych z bazy danych lub pliku Excela, możliwość generowania kodów kreskowych
interfejs z czasów Windows 9x, dziwna polityka aktualizacji, powolne działanie przy edycji etykiet w dużym powiększeniu

DesignPro to jeden z nielicznych darmowych, tak zaawansowanych edytorów etykiet. Pozwala on na druk na wszystkich arkuszach z etykietami o ustandaryzowanych i niestandardowych wymiarach. Program ten pozwala na umieszczanie na etykiecie tekstu, grafiki, kodów kreskowych (w wielu standardach i o dowolnym rozmiarze), aktualnej daty, czy też zmiennych danych z bazy (poprzez ODBC). Możliwość skorzystania z danych z plików Excela i z baz danych daje szerokie możliwości w drukowaniu etykiet adresowych.

Producent szczyci się efektami, jakie można wykonać na grafikach, są one jednak bardzo standardowe i grafikę (np. do wizytówek) lepiej przygotować w programie do tego wyspecjalizowanym. Producent wspomina również o dużej liczbie gotowych szablonów. Takie jednak spotkałem jedynie w anglojęzycznej czystej instalacji w wersji 5.5.

Chociaż interfejs programu jest prosty i przejrzysty, okna dialogowe i ikony sprawiają, że czuje się "old school" czasów Windowsów z rodziny 9x. W połączeniu z rzadkimi aktualizacjami, może to zmartwić użytkowników liczących na dynamicznie rozwijane oprogramowanie z nowymi funkcjami co jakiś czas. Producent programu — firma Avery Dennison udostępnia aktualnie w wersjach angielskojęzycznych DesignPro 5.5 i aktualizację do 5.5 dla starszych użytkowników. Polski oddział udostępnia spolonizowaną wersję 5.0 i aktualizację do 5.5 identyczną jak anglojęzyczna (zostawia ona polski język programu). Aktualizacja ta jednak nie daje nam identycznej funkcjonalności jak czysta anglojęzyczna instalacja w wersji 5.5. Do braków można zaliczyć brak ekranu powitalnego, "Project Wizarda" i etykiety okien ze starym numerem "5.0".

Tajemnicą dla mnie jest również metoda numeracji zestawów szablonów: w polskiej instalacji DesignPro 5 ma numer 7, po aktualizacji do pseudo-5.5 ma numer 24, a w anglojęzycznej instalacji 5.5 ma numer 3.

Pomimo takich niespójności w polityce producenta i opóźnień przy tworzeniu spolonizowanych wersji (czekamy na w pełni funkcjonalne DesignPro 5.5 w jednym pliku instalacyjnym), ciężko jest wytknąć temu programowi jakichkolwiek braków funkcjonalnych.

DesignPro 5 (5.5) pozwoli nam skutecznie zrobić użytek z arkuszy samoprzylepnych etykiet. Druk na zwykłym papierze (np. wizytówek), jeżeli nie mamy zamiaru skorzystać z specyficznych funkcji programu (kody kreskowe itp.), może okazać się szybszy w innych programach biurowych, graficznych, DTP itp.

DesignPro 5 (5.5) jest godny polecenia dla użytkowników domowych i małych firm, często wysyłających przesyłki, do prostego i wyglądającego profesjonalnie drukowania etykiet adresowych. Program posiada szereg bardzo użytecznych funkcji i stanowi świetną alternatywę dla bardzo zaawansowanych i bardzo drogich rozwiązań konkurencji.

29.08.2010 20:52 | Recenzja do wersji 5

Komentarze

0 nowych
jakub23   1 #207 25.09.2018 14:26

Uważam, że lepiej jest zlecić takie zadanie profesjonalistom. Jest to dość ważny element własnej działalności, dlatego nie powinno się aż tak ryzykować. Dlatego też ja od dłuższego czasu współpracuję z drukarnią A3Extra, których zlecenia wykonywane są dobrze i błyskawicznie.

  #206 20.08.2018 16:36

@CTOS (niezalogowany): czy udało Ci się uzyskac instalkę do poprzedniej wersji? ja obecnie poszukuję.

  #205 22.05.2018 10:36

Jak zwykle z wirusem nie da sie poprac - lepiej od producenta ze strony. jesli ta atrone avast rekomenduje to wspolczuje takiego antywirusa uzywac

juta   19 #204 27.10.2017 19:22

Ciekawy i fajny :)

acidpunk   4 #203 11.11.2016 11:39

@asdegam: Proszę bardzo :)

asdegam   2 #202 08.11.2016 20:14

@acidpunk: Szanowny kolego sprawdziłem i również jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie na razie drukowałem tylko etykiety adresowe, ale ta aplikacja ma bardzo duże możliwości, jak na moje skromne wymagania. Gorąco polecam i dzięki za ten bardzo pożyteczny i jakże użyteczny link - pozdrawiam acidpunk

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #201 26.07.2016 21:05

Pomimo swojego wieku program nadal można chwalić za jego możliwości.

acidpunk   4 #200 21.06.2016 12:23

Polecam sprawdzić nowe rozwiązanie producenta - http://www.avery-zweckform.pl/templates-software/design-and-print-download.html

Jak dla mnie rewelka :)

  #199 05.03.2016 15:59

Witam. Wie ktoś może jak ustawić niestandardowy szablon ? Mianowicie potrzebuję rozmiaru 5x18 i nie wiem jak to zrobić.
Na poniedziałek muszę zrobić zakładkę do książki o tych wymiarach dwustronną i nie mogę nic znaleźć.

  #198 22.02.2016 12:33

@Tomaszovk: A gdzie się zaznacza ilość kopii

  #197 26.01.2016 22:31

Utworzyłam fajny projekt w tym programie. Stąd go ściągnęłam, ale... nie chce się dać zapisać normalnie np. na pulpit, bym mogła go wrzucić np. na pendrive`a i dać do drukowania. Zapisał mi się jedynie w pdf, przez co wcale nie mogę go otworzyć, bo niby nie obsługuje tego programu czy coś. Czy to wersja demo? Co robić, by wizytówkę zapisać w jakimkolwiek folderze?

Dementor   38 #196 23.10.2015 17:33

@cde (niezalogowany): masz tu pomocny filmik https://www.youtube.com/watch?v=P77FSqRPwy4

Dementor   38 #195 23.10.2015 17:32

@cde (niezalogowany): Ten program drukuje szablony. Tylko trzeba postępować na nim według instrukcji.

Dementor   38 #194 21.10.2015 21:31

Bez sprzecznie najlepsze tego typu program. Darmowy, z dużą gamą możliwości. Z nim tworzenie wizytówek to sama przyjemność.

  #193 05.04.2015 09:16

Nie mogę wydrukować szablonu, tylko drukuje tekst. Co zrobić.

DanKar REDAKCJA  16 #192 08.02.2015 20:38

@KikiPiki (niezalogowany): Plik z programem jest czysty. Domyślam się, ze do pobrania programu skorzystałaś z naszego asystenta pobierania i to właśnie niego dotyczy Twój komentarz. Mechanizm ten zawierać może różnego typu oferty sponsorowane, zachęcające użytkownika do instalacji dodatkowych komponentów. Oprogramowanie antywirusowe bardzo często błędnie interpretuje je jako potencjalne zagrożenie, jednak w rzeczywistości nie ma wśród nich żadnych szkodników (wirusów, trojanów itp.). Ponadto warto zaznaczyć, że instalacja wspomnianych dodatków może być łatwo pominięta poprzez odznaczenie odpowiednich opcji.

Jeśli chciałbyś pobierać programy z naszej bazy z pominięciem asystenta pobierania to zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną) lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu wspomniany mechanizm jest domyśle wyłączony.

Pozdrawiam.

  #191 08.02.2015 18:35

UWAGA!

Pobrałam DesignPro5 z tej strony i w pliku był WIRUS! Wirus ten instaluje przeglądarkę Omiga Plus a wraz z nim inne różne dziwaczne ustrojstwa których pozbywałam się łącznie 2 dni (najpierw ręcznie odinstalowując, potem wpisując komendy a na sam koniec ściągałam już różne antywirusy) - generalnie uważajcie bo możecie sobie zawirusować komputer!

  #190 04.04.2014 06:19

Bardzo funkcjonalny program, szczególnie jeśli chodzi o podpinanie bazy i zdukowanie poszczególnych rekordów. Bez problemu śmigana Windows 81 Polecam !

  #189 30.01.2014 12:19

@trzebieszki10 (niezalogowany):

Tomaszovk   1 #188 04.01.2014 13:20

@elo240 (niezalogowany): Bo tam trzeba podać ilość kopii, jesli jest do 8 wizytówek na stronie to ma być zaznaczone 8 kopii