Disk Savvy Disk Savvy 13.4.16

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Disk Savvy to podstawowa, ale bezpłatna edycja narzędzia do analizowana i wizualizacji danych zgromadzonych na dyskach twardych, serwerach NAS oraz tych ulokowanych w obrębie sieci lokalnej. Z jego pomocą dowiemy się które dane, a także jakie typy danych zajmują największą ilość wolnej przestrzeni dyskowej.

Po uruchomienie narzędzie przeprowadza analizę wskazanego przez użytkownika obszaru dysku - mogą to być zarówno pojedyncze foldery, całe partycje, nośniki serwerów NAS, serwery FTP, zasoby współdzielone przez sieć i inne. Rezultatem jej pracy jest wyświetlenie listy, na której znaleźć można wykaz wszystkich plików oraz folderów (podobnie jak w Eksploratorze Windows) wraz z informacją ile procent powierzchni dysku zajmuje każdy z nich. W dolnej części okna Disk Savvy znalazło się dodatkowo zestawienie skatalogowane względem rozszerzenia plików, rozmiaru, daty utworzenia, modyfikacji czy ostatniego otworzenia.

Program potrafi również prezentować zebrane podczas analizy dane w postaci wykresów (kołowych lub słupkowych). Dane z raportu zapisane mogą być w postaci plików tekstowych, HTML, CSV, XML, PDF lub SQL.

Uwaga!

  1. Wersja bezpłatna DiskBoss pozwala m.in. na pracę z 500 tys. plików, obsługę nośników o maksymalnym rozmiarze 2 TB, definiowanie 3 komend użytkownika itp. Więcej informacji o ograniczeniach znaleźć można na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość działa, łatwość obsłui, czytelność interfejsu, mnogość opcji
Ograniczenia w darmowej wersji
ocena użytkownika
22.12.2014 16:46 • Recenzja do wersji 6.9.24

Jeżeli potrzebujemy szybko zobaczyć ze szczegółami co zajmuje miejsce na naszym dysku to jest to idealny program. Oprócz standardowej zajętości w procentach poszczególnych folderów i podfolderów wybranej lokalizacji pokazuje również procentową zajętość poszczególnych rozszerzeń plików (np. .dll, .mp3, itp). Wszystko widzimy domyślnie w liście ale możemy wygenerować czytelne wykresy: ilości plików oraz zajętości dysku wg. rozszerzeń i lokalizacji. Fajną opcją jest ogólne podsumowanie ilości plików i folderów. Program ma wiele różnych opcji, jednak większość z nich jest dostępna w płatnych wersjach - najtańsza z nich kosztuje 25$. Do użytku domowego w pełni jednak wystarczy wersja darmowa.