r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Do Google Chrome na Windowsie trafia obsługa filmów HDR

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Aktualizacja, 25.01.2018r.

Obsługa trybu HDR trafiła do Google Chrome 64. Poza właściwym monitorem, konieczne jest również posiadanie najnowszej wersji Windowsa 10 i włączonej obsługi HDR w ustawieniach.

Google stawia na ulepszanie Chrome'a między innymi pod kątem wrażeń podczas oglądania filmów. Dlatego też już teraz do przeglądarki w wersji dla Windowsa 10 trafia obsługa filmów HDR, a wkrótce pojawi się także w edycjach dla innych platform. Google chce tym samym wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników wymagających najwyższej jakości materiałów wideo.

HDR to skrót od High Dynamic Range, w kontekście obrazu oznaczający materiał o szerokiej rozpiętości tonalnej. Nie ma to związku z rozdzielczością, a jedynie barwami, którymi cechuje się materiał. Zastosowanie HDR sprawia wrażenie bardziej żywych kolorów, a jednocześnie gwarantuje wyższą czytelność najjaśniejszych oraz najciemniejszych obiektów w kadrze.

Warto dodać, że możliwości przeglądarki to jedno, ale do oglądania filmów w tej jakości wciąż potrzebny jest poza tym monitor, który będzie w stanie wyświetlać filmy HDR. Tych wciąż nie ma jednak wiele i w praktyce częściej znajdziemy tę funkcjonalność w najnowszych telewizorach, a co za tym idzie skorzystamy z niej w pierwszej kolejności w komputerach, które wykorzystywane są jako odtwarzacze multimediów w salonie.

Poza przeglądarką dla Windowsa 10, obsługa HDR trafić ma także wkrótce do Chrome'a na innych platformach. O przygotowaniach w kontekście Androida wiadomo było jeszcze w ubiegłym roku. Tu również zwrócić należy uwagę, że możliwości przeglądarki to jedno, a do kompletu niezbędny jest obsługujący tę technologię smartfon. A tych jak na razie na rynku jest mało – konieczne jest posiadanie jednego z najnowszych urządzeń.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.