Dr.Web v.9 Anti-virus Dr.Web v.9 Anti-virus 12.6.8

Strona główna Android Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dr. Web to znany i ceniony pakiet ochronny, w tym wypadku dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Chroni on użytkownika i system przed działaniem szkodliwego oprogramowania, pozwala na ręczne skanowanie, a także pomaga w wypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia. Dodatkowym jego atutem jest możliwość tworzenia czarnej listy kontaktów, z których połączenia i/lub wiadomości będą blokowane i automatycznie odrzucane.

Najważniejsza część pakietu ochronnego to system antywirusowy. Działa on w tle i automatycznie skanuje wszystkie nowo instalowane aplikacje. Pozwala także na wykonanie ręcznego skanowania w trzech trybach: szybkim, który sprawdza tylko najważniejsze składniki, pełnym, a także selektywnym w wypadku którego to użytkownik decyduje jakie elementy będą skanowane. Moduł Cloud Checker zajmuje się z kolei sprawdzanie zawartości przeglądanych stron internetowych. Domyślnie blokuje on jedynie te zawierające szkodliwe oprogramowanie, lecz możliwe jest także włączenie blokady witryn gdzie wykryta zostanie zawartość z innych kategorii np. hazard, pornografia, broń palna czy strony zawierające wulgaryzmy.

Ważnym składnikiem jest moduł pozwalający na ochronę w wypadku kradzieży. Po jego aktywacji i założenia konta w usłudze Dr. Web możliwe jest automatyczne blokowanie urządzenia po ponownym uruchomieniu, zmianie karty SIM lub 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Ponadto można z zaufanych urządzeń wysyłać na nie specjalne wiadomości SMS służące np. do blokowania urządzenia lub zdobycia informacji o jego lokalizacji. Ostatnim narzędziem jest Security Auditor. Ten moduł odpowiada za sprawdzanie stanu systemu i informowania o potencjalnych problemach z ustawieniami. Informuje on np. o włączonej opcji instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu, czy też faktu używania uprawnień typu root. Pakiet jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej, jest darmowy na okres próbny. Po jego zakończeniu konieczne jest cykliczne opłacanie subskrypcji na najnowsze sygnatury wirusów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!