Dr.Web v.9 Anti-virus

Strona główna Android Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dr. Web to znany i ceniony pakiet ochronny, w tym wypadku dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Chroni on użytkownika i system przed działaniem szkodliwego oprogramowania, pozwala na ręczne skanowanie, a także pomaga w wypadku zagubienia lub kradzieży urządzenia. Dodatkowym jego atutem jest możliwość tworzenia czarnej listy kontaktów, z których połączenia i/lub wiadomości będą blokowane i automatycznie odrzucane.

Najważniejsza część pakietu ochronnego to system antywirusowy. Działa on w tle i automatycznie skanuje wszystkie nowo instalowane aplikacje. Pozwala także na wykonanie ręcznego skanowania w trzech trybach: szybkim, który sprawdza tylko najważniejsze składniki, pełnym, a także selektywnym w wypadku którego to użytkownik decyduje jakie elementy będą skanowane. Moduł Cloud Checker zajmuje się z kolei sprawdzanie zawartości przeglądanych stron internetowych. Domyślnie blokuje on jedynie te zawierające szkodliwe oprogramowanie, lecz możliwe jest także włączenie blokady witryn gdzie wykryta zostanie zawartość z innych kategorii np. hazard, pornografia, broń palna czy strony zawierające wulgaryzmy.

Ważnym składnikiem jest moduł pozwalający na ochronę w wypadku kradzieży. Po jego aktywacji i założenia konta w usłudze Dr. Web możliwe jest automatyczne blokowanie urządzenia po ponownym uruchomieniu, zmianie karty SIM lub 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Ponadto można z zaufanych urządzeń wysyłać na nie specjalne wiadomości SMS służące np. do blokowania urządzenia lub zdobycia informacji o jego lokalizacji. Ostatnim narzędziem jest Security Auditor. Ten moduł odpowiada za sprawdzanie stanu systemu i informowania o potencjalnych problemach z ustawieniami. Informuje on np. o włączonej opcji instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu, czy też faktu używania uprawnień typu root. Pakiet jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej, jest darmowy na okres próbny. Po jego zakończeniu konieczne jest cykliczne opłacanie subskrypcji na najnowsze sygnatury wirusów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 19.12.2017 19:30

Według mnie najlepszy płatny pakiet zabezpieczający na rynku nie mylić z płatnym antywirusem który ma mniej funkcji .A co do Krymu to podobno pijany Chruszczow z pochodzenia Ukrainiec za czasów Związku Radzieckiego w chwili natchnienia sentymentalnego dał Ukrainie część Rosji - to właśnie terytorium sporne Krym , które setki lat należało do Rosji i temat polityczny zamykam .

  #6 07.07.2016 01:17

To program, Nie polityka. Moim skromnym zdaniem bardzo dobry antywirus i bardzo mało zajmuje pamięci :) max gwiazdek Polecam

markyfromars   6 #5 15.05.2015 15:56

@gasdas (niezalogowany): a niech bierze Rosja tyle ile jej trzeba. Juz mi nie zależy.

  #4 14.05.2015 12:31

@markyfromars: A co Ty ? Ukrainka ? Krym był rosyjski a wcześniej tatarski, tak samo jak 75% ukrainy powinno należeć do Polski

markyfromars   6 #3 15.07.2014 10:20

@jawnuta: To moja osobista decyzja. Nie znam Pana Sikorskiego i jego poglądów. W EU znalazłem sie przez przypadek. Żal mi osób , które tak wszystko biorą na poważnie i w sposób tak bardzo polityczny. Pozdrawiam

markyfromars   6 #1 18.04.2014 10:07

Z żalem stwierdzam że nie będę już kupował produktów firmy Dr.Web do czasu gdy Krym nie wróci do Ukrainy. Zaraz, zaraz czyli nigdy ?. ;D 70 mld dolarów właśnie odpłynęło z Rosyjskiej gospodarki. Moich pieniedzy też już nie dostaną. Wolę być szpiegowajy (jeśli??) przez amerykanów.

Autor edytował komentarz.