reklama

DrawPlus Starter Edition 2.0.3.11

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki wektorowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

DrawPlus to program do tworzenia i edycji grafiki wektorowej, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne do rysowania narzędzia i coś więcej.

Poza podstawowymi narzędziami do tworzenia obiektów wektorowych, jak kształty, wypełnienia, tekst i kontury, w programie DrawPlus znajdziemy również cień, przeźroczystość, wypełnienie gładkie lub na podstawie siatki (Mesh Fill, działa podobnie do tego znanego z Adobe Illustratora), oraz rzadko spotykany w tego typu programach pędzel czuły na nacisk.

Pędzel może imitować zakreślacz, kredę, chmury, mgłę, ogień, dym i wiele innych. W galerii zasobów znajdziemy również efekty, które po nałożeniu na obiekty mogą imitować papier, metal, kamień i inne materiały. Oczywiście w programie można pracować na warstwach. Gotowy obraz można zapisać w natywnym formacie wektorowym programu lub wyeksportować jako PNG, JPG, TIFF i inne.

Od innych programów tego typu DrawPlus odróżnia bardzo dobra współpraca z tabletami i specjalnie do tego zaprojektowany pędzel. Program ma możliwość samodzielnej interpretacji nacisku piórka oraz zapisywania i przełączania profili nacisku.

Ograniczenia wersji bezpłatnej

Kupienie pełnego klucza aktywacyjnego odblokuje wiele ciekawych narzędzi, na przykład transformacje, cień, miarkę i connector (znany z CorelDraw), zniekształcenia (envelope, perspektywa), możliwość teksturowania obiektów trójwymiarowych i inne. Ponadto pełna wersja programu umożliwia tworzenie animacji Flash i dokumentów CAD i PDF.

Uwaga!

  1. Aby pobrać program należy na stronie producenta podać adres e-mail, na który przysłany zostanie darmowy klucz aktywacyjny.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 02.03.2018 22:26

@elro (niezalogowany): Nie dziwne, to są tomeny generujące najwięcej spamu. WP, ONET, INTERIA, O2 wszyscy polscy dostawcy tzw. "darmowej" poczty to spamerzy na potęgę!

  #8 03.10.2014 18:46

A ja tam zakupiłem pełniaka za niewiele ponad 50 pln i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Tylko wersję X5. Mankament, to brak słownika polskiego i podkreśla wszystko, jak leci. Choć akurat kwestie słownikowe, to już najmniejszy problem, bo zawsze jest jakiś Office pod ręką. Natomiast najpoważniejszym dylematem czasem napawa mnie brak możliwości eksportu do formatów objętych licencjami Adobe i Corela. Szkoda, bo czasem są potrzebne poprawki na szybko w w innym miejscu i pojawia się problem barku kompatybilności formatów. PDF przychodzi z pomocą, ale już miałem 2 takie przypadki, gdy PDF został odrzucony z powodu braku informacji o domyślnej przestrzeni kolorów itp.

  #7 19.04.2012 12:38

@Piotr1984 zaloz konto na gmailu, Wiele stron firmowych nie onbsluguje mailingu do polskich mailu jak o2, onet czy wp

  #6 08.06.2011 20:11

formularz rejestracji konta na stronie producenta nie działa, tzn. na podany w nim adres nigdy przychodzi e-mail z danymi potrzebnymi do aktywacji konta, co za tym idzie nie ma możliwości uruchomienia nawet darmowej wersji programu (próbowałem z kontami na wp, onecie, o2, interii, wyłączone mam antyspamery, ale kłopot jest najwyraźniej z serwisem na stronie producenta, bo e-mail w ogóle nie dociera do skrzynki). wymieniany przez komentujących inkscape jest ok, lecz smuci mnie okropna ślamazarność, powolność do granic użyteczności tej aplikacji. jako alternatywę znalazłem DrawPlus, a tu niespodziewanka. nie mogę go uruchomić =/ wielka szkoda, bo program ma w internecie dobre recenzje.

  #5 12.10.2010 19:35

"wiele ciekawych narzędzi"... marketing i pranie mózgu supico ;) spox nie kupie NIGDY! :D

  #4 11.10.2010 07:44

Owszem inkscape jest świetny lecz niestety raczej do WEB bo nie ma opcji typowy drukowania

  #3 10.10.2010 22:38

jest po polsku?

  #2 10.10.2010 20:24

inkscape lepszy i bez ograniczeń

  #1 06.10.2010 21:49

taki mini CorelDraw, ale mini :)

reklama