Google Now Launcher oficjalnie dostępny dla serii Nexus i Google Play Edition

Google Now Launcher oficjalnie dostępny dla serii Nexus i Google Play Edition
Redakcja

26.02.2014 23:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z najnowszym Androidem 4.4 KitKat zadebiutowała także nowa aplikacja do obsługi ekranu głównego i podstawowego interfejsu użytkownika o nazwie Google Now Launcher. Najpierw wspomniany program uruchomieniowy dostępny był jedynie dla najnowszego Nexusa 5, co w pewien widoczny sposób odróżniało go od dostępnego do tej pory sprzętu. Teraz te różnice się zacierają, bowiem nowy launcher został oficjalnie udostępniony także dla innych urządzeń z serii Nexus oraz tych z serii Google Play Edition, jakie działają już pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Obraz

Oczywiście z nowego launchera dało się skorzystać już wcześniej przez nieoficjalne modyfikacje, lub też specjalne paczki GAPPs zawierające go w sobie. Google Now Launcher to dosyć spore zmiany. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, moduł asystenta Google Now zawitał na ekran główny i jest dostępny z lewej strony. Jego użyteczność w Polsce jest niewielka, wpływ na czas na baterii natomiast spory, nie zachęcamy zatem do korzystania z niego. Nowością jest także zmienione zarządzanie widgetami, do których dostęp mamy przy edycji pulpitów (dłuższe dotknięcie na pulpicie). Same pulpity również tworzą się dynamicznie tj. w zależności od potrzeb z prawej strony, w miarę przesuwania tam ikon bądź widgetów. W wypadku ustawionego języka angielskiego możemy skorzystać z funkcji „słuchania” tj. urządzenie oczekuje, aż powiemy „Ok Google” aby uruchomić wyszukiwarkę. Niestety i tu przydatność jest niewielka ze względu na brak obsługi języka polskiego.

Zmienił się także wygląd ekranu głównego i listy aplikacji – ikony są większe, siatka aplikacji rzadsza, pojawiło się także przezroczyste tło z ustawionej na ekranie głównym tapety. Część z urządzeń otrzymała także przezroczysty pasek z przyciskami ekranowymi, widać to chociażby w Nexusie 7 drugiej generacji, wiadomo za to, że nie doświadczymy tego w nieco starszym Nexusie 10. Google Now Launcher znajdziecie w sklepie Google Play, choć oczywiście uprzedzamy, że jest dostępny tylko dla wąskiej grupy urządzeń. Osoby, które chcą zapoznać się z czymś podobnym mogą skorzystać chociażby z KitKat Launchera – imitacji GEL stworzonej przez niezależnego developera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także