Dwóch oszustów mniej na Allegro...

Strona główna Aktualności

O autorze

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali w Szczecinie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie szeregu oszustw poprzez sieć internetową. Według policji, oszuści wyłudzili od kilkudziesięciu uczestników aukcji internetowej Allegro około 100 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkający w Lęborku bracia: 33-letni Tomasz S. i 26-letni Sebastian S. Policja ustaliła, że mężczyźni korzystali głównie z kawiarenek internetowych; posługiwali się aukcyjnymi kontami: "ferrari rosso", "kotlet schabowy9", " phonedom", "jakaona".

Po założeniu konta użytkownika na serwerze aukcyjnym bracia najpierw "wyrabiali" sobie dobrą opinię sprzedając na aukcji drobiazgi, które dostarczali w określonym terminie. Potem zaś zaczęli sprzedawać dużo droższe rzeczy. Warunkiem zrealizowania transakcji było wpłacenie pieniędzy na ich konta. Zamówiony towar nigdy jednak nie trafiał do kupującego.

Po ustaleniu z których komputerów korzystali sprawcy, policjanci ustalili także ich rysopisy. Zatrzymano ich na gorącym uczynku w jednej ze szczecińskich kawiarenek internetowych. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
s