Nowy opis oferty na Allegro – od kwietnia rozpocznie się era jednorodności

Nowy opis oferty na Allegro – od kwietnia rozpocznie się era jednorodności

Nowy opis oferty na Allegro – od kwietnia rozpocznie się era jednorodności
23.02.2017 15:56

Allegro zamierza skończyć z „erą MySpace” w swoim serwisie– różnorodnością widoku ofert, dziś ograniczoną w praktycetylko fantazją i gustem (zwykle kiepskim) twórców skórek. Czas na„erę Facebooka”, w której wszystkie oferty będą wyglądałyniemal tak samo. Przedstawiciele serwisu przedstawiają to jako krokw stronę „profesjonalizacji”, co łatwo odczytać, jako kolejnykrok na drodze do transformacji Allegro z serwisu aukcyjnego wagregator sklepów internetowych.

W kwietniu Allegro zacznie zmieniać wygląd publikowanych ofert.Nowy sposób prezentacji ma być wynikiem szeroko zakrojonych badańwśród użytkowników. Ich wyniki były łatwe do przewidzenia –35% kupujących nie jest w stanie znaleźć wszystkich istotnychinformacji o warunkach oferty, a 38% ma trudności z wyboremproduktu.

Dlatego te zmiany wyglądu skupiają się na zwiększeniuczytelności opis produktu oraz warunków sprzedaży, w szczególnościdostawy, płatności i gwarancji. Dodane zostaną też dodatkoweparametry, pozwalające sprawniej filtrować oferty – rzeczkonieczna, biorąc pod uwagę, że dziś liczba dostępnych aukcjisięga 60 milionów. Wszystko to ma też ułatwić korzystanie zAllegro na urządzeniach mobilnych, w szczególności porównywanieproduktów.

Sprzedawcy nie muszą wpadać w panikę. Zmiana będziewprowadzana etapami, zajmie rok, a ostatecznie pomoże też wzarządzaniu ofertami – np. pozwoli na hurtowe zmienianie warunkówsprzedaży. Na pewno zwiększy też konwersję – klient, któryłatwiej znajdzie to, czego szukał, to klient, który chętniej kupiznaleziony towar.

Więcej o Nowym opisie oferty znajdziecie na stronachAllegro. Jeśli zostanie to tak dopracowane, jak wprowadzonaostatnio nowa historiazakupów, to zadowoleni powinni być wszyscy – i sprzedający ikupujący.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)