DxO PhotoLab DxO PhotoLab 4.1.1

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program

DxO PhotoLab to wysokiej jakości program do katalogowania i obróbki cyfrowych zdjęć, który doskonale radzi sobie z niedoskonałościami wynikającymi z ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne i usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu optycznego, a także poprawić barwy na podstawie charakterystyki aparatu.

Przeglądarka zdjęć pozwala na ocenianie och, przeglądanie metadanych i sortowanie według różnych kryteriów, zarówno dotyczących zdjęcia, jak i aparatu, którym zostało zrobione.

Poza klasycznymi narzędziami do sterowania balansem bieli, ekspozycją czy nasyceniem barw, znalazło się tu także kilka modułów autorskich, opracowanych przez firmę DxO: usuwanie efektu Moire'a, „inteligentne” oświetlanie sceny, wielopunktowy balans bieli, zaawansowane sterowanie kontrastem czy bardzo precyzyjne odszumianie PRIME.

Ponadto znalazło się tu narzędzie pozwalające na podstawowy retusz i usuwanie niechcianych elementów zdjęcia oraz zestaw efektów. Ulubione zestawy ustawień można zapisywać do wykorzystania później, można także przenosić je między zdjęciami i wprowadzać zmiany na wielu zdjęciach na raz.

DxO PhotoLab można testować przez 30 dni. Program może działać także jako wtyczka dla Adobe Lightrooma.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!