Dzięki Samsungowi niedrogie smartfony zaczną robić ładne zdjęcia

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Smartfony ze średniej półki pod względem fotograficznym zauważalnie odstają od topowych modeli. Rozwiązanie problemu postanowił przynieść Samsung i to nie tylko dla swoich urządzeń.

Ostatnio mieliśmy okazję testować dwa urządzenia ze średniej półki – Huaweia Mate 10 Lite oraz Samsunga Galaxy J7. Ten pierwszy, mimo zastosowania czterech kamer, nie potrafił zapewnić zadowalającego efektu rozmytego tła. Drugi smartfon, Samsung Galaxy J7 także miewał problemy z ustawieniem ostrości na obiekcie umieszczonym na pierwszym planie i ze zdjęciami przy słabym świetle.

Wyższą jakość fotografii niż w powyższych smartfonach ma przynieść nowa kamera Samsung ISOCELL Dual. Nie będzie ona jednak opierać się wyłącznie na możliwościach sprzętowych. Wykonywanie zdjęć będzie wspomagane programowo.

Zależnie od przeznaczenia, ISOCELL Dual będzie skonfigurowana w jednej z dwóch wersji. Pierwsza składa się z dwóch obiektywów po 8 MP każdy. Zastosowanie to zdjęcia wykonywane przy małej ilości światła, czyli jedna z największych bolączek niedrogich smartfonów. W drugiej konfiguracji zestaw składa się z obiektywów 13 MP i 5 MP, to on posłuży do tworzenia rozmytego tła.

Nowa kamera pojawiła się już w Samsungu Galaxy J7+ sprzedawanym na rynku azjatyckim. Z czasem jednak powinna zawitać do nowych modeli południowokoreańskiego producenta. W związku z tym, że Samsung chce sprzedawać swoją technologię pozostałym producentom, to na rynku mogą pojawić się także inne smartfony z ISOCELL Dual.

© dobreprogramy