r   e   k   l   a   m   a
reklama

Dziś FBI wyłącza serwery pomagające ofiarom DNSChangera

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

DNSChanger to malware, który zmienia konfigurację DNS komputera, aby kierować użytkownika na szkodliwe strony. Malware został unieszkodliwiony w listopadzie, a dziś odłączane są serwery należące do FBI, które umożliwiały użytkownikom normalne korzystanie z Internetu.

DNSChanger zmieniał konfigurację sieciową zainfekowanego komputera tak, aby łączył się z serwerem nazw (DNS) należącym do przestępców, skąd z kolei otrzymywał błędne adresy stron — zamiast na zwykłe strony, użytkownik kierowany był na strony wyłudzające pieniądze. FBI zastąpiło te serwery własnymi, które umożliwiły posiadaczom zainfekowanych komputerów uzyskiwanie prawidłowych adresów. Serwery te są właśnie wyłączane.

Dla pewności warto zajrzeć na jedną ze stron sprawdzających, czy komputer prawidłowo wyszukuje nazwy: www.dns-ok.us lub cert.pl. Według obliczeń CERT Polska w 2011 roku trojanem zaraziło się 370 tysięcy komputerów w naszym kraju, co postawiło nas na trzeciej pozycji na świecie pod względem liczby infekcji. Obecnie jest ich dużo mniej choć nadal sporo — na całym świecie przynajmniej 270 tysięcy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem