r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dziś premiera Office 365. Co na to Google?

Strona główna Aktualności

Od dziś usługa Office 365 nie ma etykietki „beta”. Wersja testowa pakietu cieszyła się sporą popularnością wśród klientów na całym świecie, a od dziś nawet małe firmy na całym świecie mogą korzystać z rozwiązań Microsoftu, dostępnych dotąd jedynie dla wielkich korporacji, jak SharePoint Online, Exchange Online i Lync.

W odpowiedzi, na oficjalnym blogu Google Enterprise pojawił się wpis przybliżający opinię firmy o nowym produkcie Microsoftu. Już sam tytuł wpisu autorstwa product menedżera Google Apps jest wymowny: „365 powodów żeby rozważyć Google Apps”.

Shan Sinha zaznacza, że Office 365 jest zbudowany dla komputerów z systemem operacyjnym Windows, podczas gdy Google Apps są w pełni przenośne i zaprojektowane do prawidłowego działania na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych i to Google Apps umożliwiają pracę w zespole. Kolejną wada Office 365 są według niego różne wersje i różne ceny (Microsoft często jest krytykowany za zbyt skomplikowany cennik), podczas gdy Google Apps mają jedną wersję i jeden plan opłat. Ponadto Sinha uważa, że Microsoft umieścił na farmie serwerów część oprogramowania z desktopów i nazwał to „chmurą”, podczas gdy produkty firmy Google od początku powstawały z myślą o pracy w chmurze i interfejsie webowym. Jego zdaniem Google ma zasadniczą przewagę nad Microsoftem — od lat obsługuje setki milionów użytkowników pakietu biurowego w chmurze i góruje nad firmą z Redmond doświadczeniem.

r   e   k   l   a   m   a

Do 365 powodów zabrakło autorowi wpisu jeszcze 361, ale dość wyraźnie zaznaczył cechy Office 365, które w porównaniu do biznesowej edycji Google Apps mogą być uważane za wady. Zrozumiałe jest, że Sinha chce walczyć o pozycję Google Apps na rynku, ale blog krytykujący produkty konkurencji może nie być najlepszą promocją.


Aktualizacja, 28.06.2011 16:35

W Nowym Jorku właśnie zakończyła się konferencja poświęcona oficjalnej premierze Office 365. W Polsce pakiet dla specjalistów i firm zatrudniających mniej niż 25 pracowników kosztuje 5,25 € miesięcznie za użytkownika. Ceny planów dla pracowników większych firm wahają się od 3,57 do 25,50 € za użytkownika miesięcznie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.