EAGLE 9.1.3

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EAGLE to dobrze znany i ceniony program do projektowania i optymalizacji płytek PCB o różnych wymiarach, także wielowarstwowych.

EAGLE składa się z trzech modułów. Edytor schematów pozwala wstępnie narysować logikę układu i sprawdzić jego spójność. Edytor płytek służy do przenoszenia elementów i połączeń na płytkę i umożliwia sprawdzenie tras sygnałów oraz dobranie długości ścieżek. Autorouter zaś pozwala automatycznie poprowadzić optymalne ścieżki na płytce, o ile to możliwe w danym przypadku.

Program jest intuicyjny i pozwala szybko opanować narzędzia i przystąpić do projektowania. Przy tworzeniu układów można korzystać z modeli elementów dostarczonych w bibliotece programu, wraz z precyzyjnym wymiarowaniem. Możliwości programu można rozszerzać dzięki kilkuset dodatkom. Dane zapisywane są w otwartym i przenośnym XML-u.

Darmowa wersja programu EAGLE Light pozwala projektować płytki PCB o maksymalnych wymiarach 100 × 80 mm (4 × 3,2 cala) z dwiema warstwami sygnałowymi (górna i dolna). Ta wersja jest przeznaczona do nauki, jako wersja próbna oraz do zastosowań niekomercyjnych i non-profit.

Jeśli projekty tworzone z pomocą Eagle przyniosą zyski lub jeśli możliwości wersji darmowej nie są wystarczające, należy kupić jedną z licencji komercyjnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
stasinek   13 #7 16.01.2018 23:44

@pytanko (niezalogowany): Nie, polecam https://alternativeto.net/software/qucs/ na stronie masz alternatywy.

stasinek   13 #6 16.01.2018 23:40

@prezes151 (niezalogowany): polecam NIE UŻYWAĆ tego programu wogóle, skoro pytasz o darmówkę to lepiej zacznij od KiCad i lub zbierz ok 400zł na DipTrace - podobne do starszego Eagle. Eagle kosztuje masakryczne pieniadze ok 1500E. Cena w innych kategoriach softu jak np. za RAD od Embarcadero albo SolidWorks. W sumie to są drozsze jak Altium. Schody się zaczynają gdy człowiek przywyknie do drogiego softu a zechce zastosować komercyjnie albo zrobić większy projekt i Eagle to jest moim zdaniem jak zabrnąć w ślepą uliczkę. Program jest najlepszy, ale strasznie rozleniwia.

Możesz wybrać płatną, wypróbowanie pełnej ograniczonej czasowo lub freeware która ogranicza rozmiar płytek do bodaj 8x5cm.
Dla DipTrace nie ma limitu rozmiaru jest limit przelotek - 300 jest również wersja free! (beta)

Autor edytował komentarz w dniu: 16.01.2018 23:48
  #5 23.03.2017 14:40

@pytanko (niezalogowany): PRAWDA

  #4 01.12.2016 20:07

co zrobić jak wyskakują 3 do wyboru dotyczące licencji
bo chciałbym go za darmo .

  #3 11.11.2016 15:39

dla mnie najwazniejsze w takim programie jest to aby moc przetestowac uklad czy dziala przed jego rzeczywistym zbudowaniem.... czy to prawda ze ten program tego niepotrafi?

Radek68   22 #2 26.06.2016 08:14

Program faktycznie jest bardzo dobry i naprawdę szkoda, że nie ma wersji z polskim interfejsem, gdyż nie zawsze wszystko jest oczywiste.

darek_g   9 #1 20.06.2016 22:28

Dobry program, używam go od lat w pracy. Przede wszystkim jego cena jest dużo niższa niż Altium Designer. A i obsługa na prawdę jest prosta.