r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ESET Parental Control 1.8.10.0

Strona główna Android Bezpieczeństwo Kontrola rodzicielska

ESET Parental Control to aplikacja głównie dla rodziców, którzy chcą dbać o cyfrowe bezpieczeństwo swoich pociech. Pozwala ograniczać dostęp do wybranych stron internetowych oraz aplikacji, umożliwia też sprawdzanie lokalizacji dziecka oraz wysyłanie wiadomości.

Galeria programu

Po zainstalowaniu programu musimy założyć konto w usłudze Eset, zweryfikować je i zgodzić się na warunki korzystania z usługi, a także określić, czy dana instalacja dotyczy urządzenia rodzica lub dziecka. Później czeka nas właściwa konfiguracja. Dla każdego dziecka tworzymy profil: z imieniem, datą urodzenia oraz zdjęciem. Później przyjdzie nam ustawić reguły korzystania z internetu przez dziecko na smartfonie lub tablecie, określając m.in. dopuszczalne strony internetowe i aplikacje, a także czas korzystania z sieci. Pociecha nie będzie mogła zmienić tych ustawień np. na swoim smartfonie, bo ustalimy wcześniej kod PIN ograniczający dostęp do menu edycji.

Program pozwala też na bieżąco sprawdzać lokalizację dziecka, bazując na danych z nadajnika GPS w jego urządzeniu mobilnym, a także przesyłać ważne wiadomości adresowane do pociechy. Wszystkie aktywności są przetwarzane i prezentowane w formie raportów, które pokażą np. czy dziecko odwiedzało strony, których oglądać raczej nie powinno.

Program oferuje wszystkie możliwości za darmo przez 30 dni. Później należy wykupić dostęp do licencji, co kosztuje ok. 100 zł rocznie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pomoc dla rodziców czy wychowanie zastępcze? Mobilne antywirusy bardziej skupiają się na dzieciach

7
BEZPIECZEŃSTWO 23.06.2016 | Adam Golański

Dyskusje nad wartością oprogramowania antywirusowego dla Androida nie ustają, ale widać, że Google nie zamierza ułatwić tu życia niezależnym producentom antywirusów. „Marshmallow” został tak bardzo utwardzony, że oprogramowaniu ochronnemu niewiele zostaje do roboty, a i szczerze mówiąc, niewiele ono zrobić może, działając bez uprawnień roota. W tej sytuacji coraz częściej myślą o poszerzeniu pojęcia „bezpieczeństwa”, tak by obejmowało różne inne dziedziny, niekoniecznie z bezpieczeństwem IT ściśle związane – na przykład dzieci i ich aktywność w sieci. Takiego oprogramowania pojawia się coraz…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
4dfxwim   1 #1 13.02.2017 13:48

Lekka przystępna aplikacja. Ważne jest to, że kupując jedną licencje można mieć pod kontrolą większą liczbę urządzeń.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.