ESET członkiem Microsoft VIA

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma ESET, producent programu antywirusowego NOD32, stała się partnerem Microsoft Virus Information Alliance (VIA). Projekt Microsoftu, w którym uczestniczą wiodący producenci programów antywirusowych, ma na celu wymianę informacji na temat wirusów grożących produktom Microsoft i pojawiających się w sieci nowych technikach ataków.

Wdrożona technologia ESET ThreatSense.Net dostarcza ważnych danych, które pozwalają określić szybkość rozprzestrzeniania się konkretnych zagrożeń i ich wpływ na bezpieczeństwo sieci w skali światowej - komentuje Miroslav Trnka, dyrektor techniczny firmy ESET. Współpracujemy z Microsoftem od 2001 roku. Udział w projekcie Virus Information Alliance jest potwierdzeniem kompetencji badawczych firmy ESET i jego aktywnej roli w branży programów antywirusowych - dodaje Miroslav Trnka.

Stworzony przez firmę ESET system ThreatSense.Net monitoruje globalne infekcje wirusowe bazując na informacjach zbieranych od programów NOD32 pracujących na komputerach użytkowników. Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę, program NOD32 automatycznie informuje laboratorium ESET o nowych zagrożeniach i przesyła próbki podejrzanych plików do analizy. Zebrane informacje są następnie używane m.in. do udoskonalenia silnika ThreatSense w wykrywaniu nowych infekcji.

© dobreprogramy
s