ESET zmienia wzornictwo swoich pakietów. Możecie już testować nową wersję

ESET zmienia wzornictwo swoich pakietów. Możecie już testować nową wersję

ESET zmienia wzornictwo swoich pakietów. Możecie już testować nową wersję
Redakcja
29.05.2015 12:00, aktualizacja: 29.05.2015 14:22

Słowacka firma ESET właśnie zaprezentowała wersje testowe swoich pakietów zabezpieczających. Nowa edycja oznaczona numerkiem 9 to istna rewolucja, przynajmniej pod względem interfejsu – wielu użytkowników z Polski korzysta z tych pakietów, niebawem przyjdzie czas na zmianę przyzwyczajeń, na szczęście zdecydowano się zmienić nie tylko design.

Najnowsze wersje ESET Smart Security 9 i ESET NOD32 Antivirus 9 witają nas odmienionym interfejsem. Ten znany już od kilku wersji został jeszcze bardziej uproszczony, choć teraz okno aplikacji zajmuje nieco więcej miejsca. Nietrudno znaleźć tu podobieństwa do założeń wizualnych, z jakich w swoich aplikacjach korzysta obecnie Microsoft i Google: priorytetem jest czytelność i prostota, główny ekran przedstawia więc jedynie najważniejsze informacje, przełączanie się pomiędzy składnikami pakietu cieszą delikatne animacje.

Obraz

Ku zadowoleniu użytkowników nieco bardziej zaawansowanych, szczegółowe opcje są wciąż dostępne – tutaj ESET jest jednym z nielicznych pakietów zabezpieczających, który nadal pozwala na dokładne ustawienie nie tylko parametrów skanowania, ale także pracy skanera rezydentnego, zapory sieciowej, oraz ochrony dokumentów. Ustawienia zostały jednak solidnie przebudowane, przyzwyczajeni użytkownicy mogą się początkowo poczuć zagubieni, ale nowy interfejs wydaje się rozwiązaniem lepszym niż dotychczasowy, gdzie mnogość funkcji skupionych w jednym miejscu zdecydowanie przytłaczała. W aplikacji pojawiło się także wsparcie dla tzw. sygnatur sieciowych, które stanowią rozszerzenie ochrony przeciwko botnetami i umożliwiają szybkie zablokowanie niebezpiecznego ruchu sieciowego.

Nowa wersja jest zgodna z systemem Windows 10, znajdziemy w niej system reputacji plików i stron, który korzysta z chmury. Słowacy postanowili rozbudować mechanizm aktualizacji, który ma działać lepiej i pobierać dodatkowe składniki ochronne, gdy te będą dostępne. W Smart Security pojawił się nowy moduł ochrony bankowości i płatności, który wykrywa odwiedzane strony bankowe i oferuje ich otworzenie w specjalnie zabezpieczonej przeglądarce. Sprawdziliśmy: funkcja działa pod Internet Explorerem, w przypadku Chrome jeszcze nie reagowała na próby uruchomienia stron banków ani polskich, ani zagranicznych.

Obraz

Oczywiście program nadal posiada wszystkie dostępne do tej pory funkcje tj. moduł antywirusowy, zaporę sieciową, system wykrywania i zapobiegania włamaniom (HIPS), filtr antyspamowy, ochronę przed phishingiem, a także funkcję kontroli rodzicielskiej. Najnowsze wersje testowe ESET Smart Security i ESET Antivirus znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu – przypominamy jednak, że oprogramowanie może być niestabilne, nie powinno być używane na systemach służących do pracy. Data wydania wersji stabilnej nie jest jeszcze znana, ale licencja wersji testowej w języku angielskim jest ważna przez pół roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)