ESPORT NOW 2016 – 10,5 tys. kibiców w Hali Stulecia i prawie 300 tys. przed monitorami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Polska staje się coraz ciekawszym miejscem dla fanów e-sportu. W kalendarz imprez na stałe wpisało się już Intel Extreme Masters, a przychodzi czas na kolejne sukcesy – za taki można uznać pierwszą odsłonę imprezy ESPORT NOW, która odbyła się pod koniec maja.

Organizatorzy przedsięwzięcia opublikowali już bowiem statystyki dotyczące wydarzenia. Mimo że trudno porównywać skalę imprezy do IEM-a, który jest przecież jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie, to liczby robią wrażenie. Zwłaszcza że mowa przecież o imprezie, które dopiero pojawiło się w kalendarzu.

Według danych organizatorów, wrocławską Halę Stulecia odwiedziło 10,500 osób, co bez wątpienia robi wrażenie. ESPORT NOW było jednak także wydarzeniem w Sieci – tam bowiem strumieniowano rozgrywkę i w tym przypadku zainteresowanie było jeszcze większe – transmisję o łącznej długości 19 godzin obejrzało niemal 298 tys. unikalnych widzów.

Pozostałe ciekawostki dostępne są w formie infografiki na stronie wydarzenia. Oczywiście wśród blisko 11 tys. gości nie zabrakło także redaktorów dobrychprogramów – przy okazji świętowania sukcesu, jakim okazała się pierwsza edycja ESPORT NOW i oczekiwania na kolejną zapraszamy do naszych materiałów wideo.

© dobreprogramy